REKLAMA

C3 Carmax 1

LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Co kryje kopalnia w Strzyżowie?

Dodał: mac

Data dodania: 2017-07-05

Do kopalni piasku w Strzyżowie wiedzie droga gruntowa. Teren, choć leży w Nadbużańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu, staje się składowiskiem śmieci.

Reklama

 

Wywrotki z wielu regionów Polski dniami i nocami zwożą tam odpady, które od razu są zakopywane.

 

Więcej:

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/83626/wyrobisko-smietnisko.html

 

źródło: tygodnikzamojski.pl

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 10

Ul. Nowa o prócz "sanatorium " jest najkrótszą drogą by Józef mógł wrócić do domu dlatego choć nie jest strategicznie potrzebna i w sumie prowadzi do nikąd posiada nowiuśki asfalcik ze ścieżkami rowerowymi . Nie będzie Józek tłuk sie furmanka po dołach więc droga ma być :)

2017-07-05 13:25:46 | autor: Atos

Oj ,chłopaki chodziło mi o taki ładny budynek z wysokim ogrodzeniem na ul.Nowej.

2017-07-05 13:16:35 | autor: 234B

Ul. Nowa to także był jeden z pierwszych przekrętów Józka bo pieniądze na remont tej drogi już dawno temu zajumał z innej powiatówki . Dotacja celowa poszła z województwa na drogę powiatową w gm. Werbkowice i jak już zapisano to w budżecie wtedy Józek z przydupasami zmienili lokalizacje i zrobiono remont na Nowej a papiery do województwa wróciły jako że wykorzystano na planowany cel .
Co do Prehoryłego to sobie krzywdy nie dali zrobić tam drogi cacy ze ścieżkami rowerowymi , chyba jedynymi w powiecie , jak ktoś by chciał się rowerem przejechać po takiej trasie to do Kryłowa choć sami mieszkańcy z nich nie korzystają bo co pięć metrów zjazd na posesję i rowerem trzeba by było jeździć jak na skateparku .
Józik swego czasu miał ambicje by z Kryłowa zrobić gminę i przejście graniczne by mieć blisko do rodziny ale nikt kasy na most nie chciał dać więc chociaż przekazywał pieniążki w ramach jakiś tam programów na budowę chodników i dróg na Ukrainie , chyba był to Chrobrów był czy coś podobnego .

2017-07-05 13:10:47 | autor: Atos

Sympatia ! Kierunek właściwy ale tylko do ul.Nowej.

2017-07-05 12:23:02 | autor: 234B

Trochę dziwne, ze ta obwodnica nie prowadzi do Prehoryłego. Nie dało się jej tamtędy pociągnąć?

2017-07-05 12:08:36 | autor: Sympatia

Ktoś z Was odczuł, że mamy tę obwodnicę? Kosztowała ok 230 mln zł? Wychodzi ponad 24 000 000,00 zł za 1 km drogi a z rzadka przejeżdża nią jakieś auto! Za taką kasę po całym powiecie, po wszystkich drogach jeździlibyśmy jak po stole!!!

- Powiedz mi, po co jest ten obwodnica?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta droga? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest droga na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą obwodnicą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest obwodnica społeczna, w oparciu o sześć instytucji, …..

- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

2017-07-05 11:44:36 | autor: Got

234B to były grube miliony PSL-owski przekręt na ogromną skalę a Ci goście mają jeszcze czelność ludziom patrzeć w oczy!!!

2017-07-05 11:21:37 | autor: Bożydar

Wspólnym mianownikiem są Kuropatwa i Czerwonka i Wójtowie Gmin Werbkowice i Horodło - oni legalizowali to wszystko, ukrywali! Dlaczego???

"Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach."

Odpady zakopywane a kopalni pilnuje pracownik firmy. Nikt obcy nie ma wstępu – a co im tam jakiś park? Oby dutki się zgadzały!

Temat nielegalnych kopalni piasku w powiecie hrubieszowskim ma wiele wątków. Ale wspólnym mianownikiem wydaje się być starosta Józef Kuropatwa.

Un jest mianuwnikiem różnych wontków. Ni tylku tych.
Kto za to wziął i ile? Kto podzielił miliony między siebie? Kto tu ściągnął te inwestycję, żeby zarobić fortunę? Kto był na tyle przebiegły? Kuropatwa - nikomu nie uwłaczając - nie wygląda na takiego. Za to jest chytry... i ktoś miał świadomość tego!
Pamiętacie, że obwodnica mimo tego nielegalnego kupowania piasku podrożała ze 100 milionów?
Kto przytulił taką kasę i co z tego mieli Kuropatwa z Czerwonką, że mając świadomość odpowiedzialności karnej, uczestniczyli w tym procederze? Przecież pensji mają po 10 tys. Do tego służbowa taksówka, służbowe telefony… Ryzykować to wszystko? Na temat ich inteligencji się nie wypowiem, niech każdy sobie sam odpowie. Zresztą wydaje mi się, ze jest w społeczeństwie powszechna świadomość jej poziomu. Ale chłopaki som mocno chytre… za parę złotych wydrapaliby oczy. Zatem jaka była nagroda?

2017-07-05 11:19:33 | autor: Bożydar

kto jest właścicielem kopalni? bo rozumię że firma z Leżajska to tylko dzierżawca?

2017-07-05 11:01:06 | autor: memo

To jakiś koszmar , horror .Wierzyć się nie chce.

2017-07-05 10:48:36 | autor: 234B