REKLAMA

C3 Carmax 2

LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Czerniczyn: Leśne Sowy w cukrowni - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2018-12-03

1 grudnia Cukrownia w Strzyżowie zorganizowała dzień otwarty, w którym 8 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Leśne Sowy" z Czerniczyna wzięła udział.

Reklama

 

Poznaliśmy cykl produkcji cukru "od środka".

Na początku zaproszono nas na prezentację multimedialną na temat historii cukrowni. Następnie przeszliśmy krótkie przeszkolenie na temat bezpieczeństwa i zasad obowiązujących w trakcie wycieczki.

Zaraz po tym, ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski, pod okiem technologa i ochrony weszliśmy na teren zakładu produkcyjnego. Tam, po kolei, przeprowadzono nas przez kolejne etapy produkcji, od przyjęcia buraków na plac, po pakowanie gotowego cukru.

Gdy już wyszliśmy z fabryki, zaproszono nas do świetlicy, gdzie czekała na nas kolejna dawka atrakcji - warsztaty wyrabiania cukierków i doświadczenia chemiczne. Wszystko pod okiem przezabawnych studentów chemii. Na koniec otrzymaliśmy pamiątki i przepyszną watę cukrową.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Gratulujemy organizatorom inicjatywy i dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. 

Więcej zdjęć i Filmiki z warsztatów można zobaczyć na naszym fanpage na Fb.

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ

"Leśne Sowy"

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: