LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Gmina Dołhobyczów: Amunicja w dojarce, karabin w łóżku - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2017-12-05

Hrubieszowscy kryminalni wspólnie z pogranicznikami z Chłopiatyna i Dołhobyczowa ustalili, że 61-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów posiada w swoim domu nielegalną broń i amunicję. Jak się okazało mężczyzna ukrył 60 sztuk amunicji w dojarce, natomiast karabin w wersalce.

Reklama

 

Wczoraj hrubieszowscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Chłopiatyna i Dołhobyczowa zatrzymali 61-letniego mieszkańca gminy Dołhobyczów. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna na terenie swojej posesji może posiadać nielegalną broń i amunicję.

Przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. Podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczono 60 sztuk amunicji oraz karabin. Nielegalny arsenał był skrzętnie ukryty. Amunicja znajdowała się w dojarce, natomiast karabin odnaleziono w wersalce.

Mieszkaniec gminy Dołhobyczów nie posiada pozwolenia na tego typu sprzęt, został więc zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczona broń trafi teraz do badań balistycznych prowadzonych przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Lublinie.

Obecnie w tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Mężczyźnie, u którego odnaleziono arsenał grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 4

a ja się doliczyłem 64 sztuk amunicji

2017-12-07 16:05:29 | autor: julka

z tego co widze mauser k98 i to mozna na cześci na allegro kupić i wystarczy tylko poskladac.

2017-12-05 20:08:21 | autor: newer

8 lat za kupe złomu co ją na polu wykopał? Bez przesady i jak to sie ma do prawa posiadania broni w USA. Mieszana zardzewiała amunicja a info pewnie pod sklepem z piwem zdobyli. No ale wyniki są.

2017-12-05 19:58:05 | autor: newer

Przecież to złom z wykopków i strzelac już nie bedzie.

2017-12-05 19:55:09 | autor: newer