LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Gmina Dołhobyczów: Wędrowała nielegalnie przez granicę

Dodał: may

Data dodania: 2018-09-13

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, zatrzymali na "granicy zielonej" obywatelkę Ukrainy, która próbowała nielegalnie dostać się do Polski.

Reklama

 

W nocy 10 września br., funkcjonariusz SG dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu, zauważył jedną osobę, która poza przejściem granicznym, pieszo przekroczyła granicę państwową z Ukrainy do Polski.

Po skierowaniu na miejsce patrolu, funkcjonariusze ujawnili ślady przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. W toku dalszych działań, zatrzymano kobietę, która wędrowała już w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymaną okazała się być obywatelka Ukrainy.

W trakcie kontroli stwierdzono, iż kobieta nie posiada przy sobie dokumentów potwierdzających legalny wjazd i pobyt na terytorium RP. Przy zatrzymanej ujawniono 600 szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych  akcyzy o wartości ponad 400 zł.

Zatrzymana 52- letnia kobieta, po przeprowadzeniu wobec niej czynności administracyjnych, została przekazana stronie Ukraińskiej.

 

źródło i fot. NOSG

Podziel się:
« wstecz