REKLAMA

C3 JB Hurtownia

LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Horodło: Policjanci z wizytą u przedszkolaków - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-10-10

W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjanci z hrubieszowskiej drogówki od początku roku szkolnego cyklicznie patrolują okolice szkół i przedszkoli. Uczestniczą również w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą szkolną mówiąc o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Tak było i wczoraj w Zespole Szkół w Horodle na spotkaniu z przedszkolakami.

Reklama

 

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci ruchu drogowego odwiedzili dzisiaj przedszkolaki z Zespołu Szkół w Horodle. Najmłodszym uczniom mówili jak należy zachowywać się idąc lub jadąc rowerem do szkoły. Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz w jej okolicach. Zwrócono także uwagę najmłodszych na zachowanie ostrożności w stosunku do osób nieznajomych w życiu codziennym, ale także w sieci.

Najszerszy uśmiech na dziecięcych buziach wywołała wizyta pluszowego przyjaciela dzieci: sierżanta Lwa. Przedszkolaki chętnie się do niego przytulały. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, policjantów można również spotkać w okolicach szkół. Obserwując drogę sprawdzają, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, a w szczególności kierujący samochodami, stosują się do znaków ustawionych w pobliżu szkół oraz przestrzegają zasady bezpieczeństwa.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: