REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Husynne: Uciekał przed policją przez kilka wsi. Na podwójnym gazie, bez uprawnień i badań technicznych

Dodał: mac

Data dodania: 2017-06-16

Policjanci hrubieszowskiej drogówki prowadzili pościg za 21-letnim kierowcą seata, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, poza tym jest pod wpływem alkoholu.

Reklama

 

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 20:00 w miejscowości Husynne.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki jadąc drogą krajową nr 74, zauważyli znanego im kierującego seatem, który wielokrotnie był zatrzymywany przez mundurowych za jazdę pomimo braku wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze wydali kierowcy polecenia do zatrzymania, na które nie zareagował. W związku z tym policjanci udali się w pościg za pojazdem. Kierowca seata skręcił w drogę gruntową i nadal próbował uciekać przed policyjnym radiowozem.

Po pościgu przez miejscowości na terenie gminy Horodło, kierowcy zgasł silnik i zatrzymał pojazd. Wtedy jeden z policjantów wybiegł z radiowozu i zabrał kierującemu kluczyki ze stacyjki, ponieważ 21-latek ponownie próbował uruchomić silnik.

Kiedy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu i ma ponad 0.3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się 21-latek, nie posiada aktualnego badania technicznego. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia oraz według nowych przepisów za przestępstwo niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)

Podziel się:
« wstecz