LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Komunikat grupy szyjącej maseczki Werbkowice i Okolice

Dodał: mae

Data dodania: 2020-03-25

Dzięki wspaniałym ludziom, którzy bardzo mocno angażują się na różne sposoby, kupują materiały, wycinają i szyją maseczki, oferują transport, produkcja cały czas idzie sprawnie.

Reklama

 

W tym momencie rozdaliśmy do uszycia 600 maseczek i naciętych jest około 1000, ale jest problem wielki z gumką. Dużo ludzi zamówiło dla nas gumkę przez internet, wszyscy czekamy na kuriera, ale wiemy że im też jest ciężko. Nie dosyć, że kurierzy i poczta mają pełne ręce roboty, to jeszcze boją się zarazić wirusem.

Musimy być cierpliwi i uczyć się pokory, jest destabilizacja w różnych dziedzinach naszego życia.

Do szycia maseczek mamy chętnych około 20 pań z całego powiatu hrubieszowskiego, i też prosimy o cierpliwość na pewno do wszystkich zadzwonimy jak dostaniemy gumkę.

W dniu dzisiejszym dwóch żołnierzy zabezpieczonych maseczkami i rękawicami, z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu, zabrało od nas około 300 maseczek dla żołnierzy WOT, którzy w tym trudnym czasie robią starszym ludziom zakupy, dowożą leki i żywność. Jutro około 600 uszytych maseczek, dostarczymy do Szpitala Zakaźnego w Tomaszowie Lubelskim.

A od następnego tygodnia, ponownie maseczki jednorazowe trafią do Szpitala w Hrubieszowie.

Jeżeli będziemy mieli materiał, to produkcja maseczek będzie szła na bieżąco, pomyśleliśmy też o tym, żeby naszyć dużo maseczek i niech będą na "czarną godzinę". Nie znamy scenariusza, co może się jeszcze wydarzyć i żeby w sytuacjach krytycznych i nadzwyczajnych dostarczyć tam, gdzie będzie taka potrzeba.

Jeżeli ktoś posiada gumkę na już, to prosimy o kontakt 5015469547 lub 601341445


Danuta Muzyczka

 

fot. nadesłane - Danuta Muzyczka

 

 
Podziel się:
« wstecz

GALERIA: