LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2017 - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-11-14

W Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbyła się kolejna edycja Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2017.

Reklama

 

Pierwszego dnia (11.11.2017 r.) na scenie prezentowały się zespoły śpiewacze (w tym soliści i duety) nie posiadające strojów ludowych bądź tylko na nie stylizowane.

Komisja w składzie Krzysztof Gumiela (przewodniczący), Kornelia Niedbał, Andrzej Borowy po wysłuchaniu 10 solistów/duetów oraz 22 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrodę specjalną dla Zespołu dziecięcego RECZKA z Rejowca

 

Wyróżnienia dla:

1. Zespołu śpiewaczego RADOŚĆ z Liszna

2. Zespołu ludowego STASZICOWIACY z Jarosławca

 

Tytuł Najlepszego instrumentalisty przypadł Panu Mirosławowi Żyle

Najlepszą wokalistką została Pani Maria Kociuba (za autentyczność w głosie i w repertuarze oraz za tradycyjne wykonanie utworu Tam na onej górze)

 

• w kategorii soliści i duety:

III miejsce – nie przyznano

II miejsce – duet Agnieszka Bandosz i Jolanta Dzikon

I miejsce – Weronika Wójcik (za całokształt prezentacji scenicznej)

 

• w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu, , instr. klawiszowych, podkład cd:

III miejsce – Zespół GÓRZANKI z Gozdowa

II miejsce – Zespół ARABESKA z Mircza

I miejsce – Gminny zespół śpiewaczy ROSA z Kamienia

 

• w kategorii zespoły z kapelą:

III miejsce – Zespół OSTROWIACY z Trzeszczan

II miejsce – Zespół FLOWERS z Białopola

I miejsce – Zespół śpiewaczy ECHO z Gołębia

 

***

 

Drugi dzień przesłuchań skierowany był do zespołów (w tym solistów i duetów) występujących w kompletnych regionalnych strojach ludowych [(również kapele im akompaniujące).

Komisja w składzie: Andrzej Sar (przewodniczący), Kornelia Niedbał, Krzysztof Gumielapo wysłuchaniu 9 solistów/duetów oraz 15 zespołów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody specjalne dla:

- Dziecięcego zespołu ludowego KŁOSY z Siedliszcza

- Zespołu dziecięcego RECZKA z Rejowca

- Duetu Nikola Matczuk, Marysia Tarasek z Husynnego

 

Wyróżnienia dla:

1. Pani Józefy Stasiuk z Zanowinia

2. Zespołu NADBUŻAŃSKI KLON ZIELONY z Zanowinia

 

Tytuł Najlepszego instrumentalisty przypadł Panu Marcinowi Watrasowi

Najlepszą wokalistką została Pani Dorota Ziomka

 

• w kategorii soliści i duety:

ex aequo III miejsce: - Duet Barbara Szałaj, Patrycja Stojańska

- Duet Krystyna Kawalec, Halina Iwko

II miejsce – Duet Maria Dutkiewicz, Franciszka Bydychaj

I miejsce – Pani Leokadia Prokopczuk

 

• w kategorii zespoły a'capella, z akompaniamentem akordeonu:

III miejsce – Zespół TEOSINKI z Teosina

II miejsce – Zespół RAKOŁUPIANKI

I miejsce – Zespół SIELANKI z Sielca

 

• w kategorii zespoły z kapelą ludową:

III miejsce – Zespół Śpiewaczy z Kapelą z Honiatycz

II miejsce – Zespół SIEDLISZCZANKI z Fajsławic

I miejsce – Zespół CUDA WIANKI z Dorohuska

 

Dodatkowo w sobotę wystąpił gościnnie zespół ŁOPIENKA z Cisnej. 

 

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1528228427292446

 

źródło i fot. GOK Werbkowice

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 0