LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Mircze: Info-nowości w bibliotece

Dodał: mac

Data dodania: 2014-12-31

Gminna Biblioteka Publiczna w Mirczu wprowadza zmiany w systemie informatycznym. Po modyfikacji czytelnicy będą mieć łatwiejszy dostęp do usług miejscowej książnicy, często nawet bez wychodzenia z domu.

Reklama

 

Zmiana oprogramowania otworzy nowe możliwości zarówno dla czytelników, jak i bibliotekarzy. - Poprzedni program na początku wydawał nam się w miarę sprawny i przejrzysty, ale po kilkunastu miesiącach użytkowania okazało się, że to za mało. Nowy będzie bardziej zaawansowany i otwarty oraz bardziej dla nas przyjazny - mówi Damian Otkała z GBP w Mirczu. 

Po wprowadzeniu modyfikacji każdy czytelnik będzie mieć plastikową kartę z loginem i hasłem, które będą potrzebne do logowania na stronie biblioteki. W ten sposób będzie mógł sprawdzić dostępność konkretnej pozycji, zarezerwować ją lub przedłużyć czas wypożyczenia już posiadanej książki. - Nie mniej ważne jest to, że tworzymy sieć gminnych bibliotek, czyli system połączonej placówki głównej oraz jej filii w Kryłowie i Wiszniowie. Nie będzie już czytelników jednej biblioteki, lecz sieci, do której będzie mieć dostęp każdy czytelnik, bez względu na to gdzie jest zarejestrowany - tłumaczy Damian Otkała. 

Cały księgozbiór już został wprowadzony do nowego systemu, ale by go uruchomić trzeba jeszcze opatrzyć wszystkie pozycje odpowiednim kodem kreskowym. Ten etap zmian informatycznych powinien się zakończyć w pierwszym kwartale 2015 roku, a wszystko jest finansowane ze środków własnych mireckiej książnicy. źródło: ias24.euPodziel się:
« wstecz