Moniatyczne: Walentynki z babcią i dziadkiem

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

Reklamy

 

W Zespole  Szkół  Publicznych im. Papieża Jana Pawła w Moniatyczach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych i szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez. W tym roku, odbył się w dniu święta zakochanych czyli 14 lutego.

Na wstępie pani dyrektor Katarzyna Lewandowska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Babcie i Dziadków przybyłych na tę uroczystość. Jako pierwsi wystąpiły dzieci z klubu przedszkolaka w pięknych strojach recytowały wiersze i śpiewały piosenki następnie klasy I-III w montażu słowno – muzycznym oraz w scence pt. „Babcia i dziadek”. Klasa III zabrała gości w daleką podróż z Julianem Tuwimem a przedstawione wiersze pozwoliły przypomnieć babciom i dziadkom czasy dziecińśtwa.

Na zakończenie szanowni goście wzięli udział w teleturnieju 1 z 10. Było o co walczyć, bo nagrodą główną był wałek do ciasta. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Frekwencja jak co roku dopisała. Były to piękne laurki z życzeniami , kwiaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.