LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Po pościgu 28-latek z powiatu hrubieszowskiego zatrzymany z kontrabandą pod Krasnymstawem

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-05

Wczoraj w południe krasnostawscy policjanci podjęli pościg za kierowcą Volkswagena, który w Zastawiu nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrowej ucieczce kierowca porzucili pojazd na jednej z posesji. Wewnątrz było ponad 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Reklama

 

W poniedziałek przed godziną 12-tą w miejscowości Zastawie krasnostawscy policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego Volkswagena. Gdy funkcjonariusz dał kierującemu sygnał do zatrzymania, ten początkowo zatrzymał samochód, po czym gwałtownie ruszył i zaczął uciekać w kierunku Krasnegostawu.

Policjanci podjęli pościg. Uciekający nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Po kilku kilometrach skręcił na prywatną posesję, tam zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po południu policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu hrubieszowskiego.

Jak się okazało, w samochodzie porzuconym na posesji znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że w pojeździe jest ponad 4,7 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 80 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają kolejne osoby mające związek z przewozem kontrabandy. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 4

Hrubieszowski PSL z szefem z Prehoryłego powoduje straty Skarbu Państwa na miliony zł... i nikt z tym nic nie robi! Parodia państwa...

2017-09-05 22:56:58 | autor: Bożydar

Przy ich cenie wychodzi 17zl paczka jak dobrze liczę

2017-09-05 22:44:49 | autor: h-h-h

Buahaha 80tys? Fajki 78zl... Za ciula nie da takiej kwoty

2017-09-05 22:44:15 | autor: h-h-h

Kikierowca porzucili ? Kilku kilometrowej? WWSTYD.

2017-09-05 17:22:37 | autor: 234B