LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Horodle - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-04

W niedzielę 3 września 2017 r., w Horodle odbyło się Powiatowo – Gminne Święto Plonów. To piękne staropolskie święto jest zarówno ukoronowaniem całorocznej pracy rolników jak i ich największa uroczystość.

Reklama

 

Delegacje dożynkowe ze wszystkich gmin zebrały się przy Gminnym Ośrodku Kultury, skąd korowodem prowadzonym rzez Orkiestrę Dętą z Chełma przeszły na główny plac uroczystości. Na czele delegacji jechali Starostowie Dożynek - Anna Myśliwiec z Husynnego i Tomasz Bogucki z Rogalina.

Krzysztof Bożek – Wójt Gminy Horodło i Józef Kuropatwa – Starosta Hrubieszowski, sprawując honory gospodarzy Święta Plonów, serdecznie przywitali wszystkich uczestników uroczystości, a szczególne wyrazy szacunku i życzenia popłynęły w kierunku rolników, ponieważ to dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach codziennie pojawia się chleb.

Następnie odbyła Msza Święta Dziękczynna, podczas której poświęcono wieńce dożynkowe wykonane z  tegorocznych kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Sołectwo Wilków gm. Werbkowice

II miejsce - Sołectwo Kolonia Zadębce gm. Trzeszczany

III miejsce - Sołectwo Janki gm. Horodło.

Na część artystyczną złożyły się występy lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowali się m.in. „To i Owo na Ludowo” z Gródka ,”Ostrowiacy” z Ostrówka”, „Stokrotki” z Nieledwi, Kapela „Moch Band” z Mircza, dziecięcy zespół ludowy działający przy GOK Horodło, zespół „Interia X” z Dubienki oraz zespół „Accord”.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

fot. GOK Uchanie

 

Podziel się:
« wstecz

ZOBACZ TAKŻE:

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 25

Maxi, bo to starosta jest sprawcą. Jest organem zezwalajacym i kontrolujacym! :-)

2017-09-07 18:58:09 | autor: Sympatia

News z ost. chwili. W Dzienniku Wschodnim czytamy. Prokuratorzy przetrząsnęli nielegalne wysypisko w Strzyżowie. Prokuratorzy pracowali dzień w dzień na wyrobisku w Strzyżowie, pobrali próbki odsłoniętych śmieci i gleby, które zostały przekazane do szczegółowej analizy. Zadaniem śledczych było sprawdzenie czy wśród zalegających tam śmieci nie znajdują się chemikalia czy odpady pomedyczne. Nie znaleźli takich śladów, niemniej jednak należy poczekać do ostatecznej analizy laboratoryjnej. Jeśli okaże się, że w Strzyżowie znajdują się zwykłe śmieci komunalne to prokuratorzy będą mieli do czynienia jedynie z procederem fałszowania dokumentacji przewozowych i nie wykonaniem wymogów zezwolenia wydanego przez starostę hrubieszowskiego przez firmę, która pod pretekstem rekultywacji zwoziła do wyrobiska śmieci. Jeżeli natomiast wyjdzie na jaw, że zwożono tam odpady szkodzące zdrowiu ludzkiemu i zagraża faunie i florze terenu będzie podlegało to pod kk i groziło karą od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności dla osób firmie zwożącej te odpady. Prokuratorzy zgromadzili również pełną dokumentację ze starostwa UG w Horodle, WIOŚ, Komendy Powiatowej, a także dokumenty odpowiedzialnej za „rekultywację” firmy Krusz-Piask z Leżajska oraz innych firm. Na tym etapie nie ma mowy o postawieniu komukolwiek zarzutów, w tym także korupcyjnych, a postępowanie toczy się w sprawi, a nie przeciwko konkretnym osobom….

2017-09-07 14:12:26 | autor: grzechu1234

Mówicie bo ma odwagę , bo nie jest w Urzędzie od rolnictwa, od środowiska to od czego jest ? To po co się wypowiada jak się na tym nie zna ? Pewnie chce być Starostą tylko ten stołek ją interesuje. Ty widzę znasz się na KPA co kolejek to jest więc ja Ci mówię wszyscy: tz Wójt , firma Krusz- piasek, WIOŚ ,URZĄD MARSZAŁKOWSKI MIELI 2 TYGODNIE NA ODWOŁANIE SIĘ OD DECYZJI. Nikt z nich tego nie zrobił. Więc tlaczego wieszanie psy tylko na Staroście ? A reszta ???? Pani Rafalska również krytykuje tylko jego a reszta? Jak wszyscy to wszyscy.

2017-09-06 23:41:26 | autor: maxi061

Kuropatwie najwygodniej byłoby gdyby nigdzie nikt o tym nie mówił... Ta Pani zapoczątkowała przełom. Wreszcie ktoś na tych kretyńskich świętach organizowanych przez tych pasożytów dla ich gości specjalnych i dla robienia kampanii ośmiela się ich krytykować!!! Można??? Można. Ta kobieta ma większe jaja od wszystkich polityków PiS z terenu powiatu hrubieszowskiego razem wziętych! Oni grzecznie milczą... i pokłony temu wąsatemu magistrowi z Prehoryłego oddają

2017-09-06 13:50:19 | autor: Bożydar

maxi, co Ty wygadujesz? Masz pojęcie o KPA? O tym kto miał status strony i co to oznacza? Skąd Ty piszesz??? Tak, Pani jest urzędnikiem ale nie od ochrony środowiska ani od rolnictwa - widzę, że jest też z przeciwnej do Ciebie opcji chłopie... :)

A po co o tym klepie na dożynkach? A gdzie ma klepać? Klepać o śmieciach zaczął Kuropatwa jak zwykle kłamiąc i wybielając się publicznie i pod niebiosa wynosząc Bratkowskiego (kolejny gagatek). Tak, Kuropatwa. Jeszcze przede mszą! Jak ktoś nie może znieść kłamstwa i do tego jest odważny - jak ta Pani dyrektor to reaguje... mówi prawdę.

2017-09-06 13:46:54 | autor: Bożydar

Ja nie bronię starosty ale wszystkim przysługiwało odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu . Jakoś nikt nie skorzystał z tej opcji . Więc wszyscy są w to umoczeni nie tylko starostwo. Pani w innej branży nie pracuje jest urzędnikiem państwowym dyrektorem w Urzędzie Wojewódzkim. A jak jej nie dotyczy to po co o tym klepie na dożynkach? Gdyby to ona wypatrzyłam zgłosiła i nadała bieg sprawie to OK. Ale palcem nie kiwneła wcześniej dopiero jak Tvn nagłośnił . Ma parcie na szkło. WSZYSCY winni powinno być ukarani na wszystkich szczeblach i we wszystkich instytucjach.

2017-09-06 13:35:54 | autor: maxi061

maxi, jak można w tak beznadziejny sposób bronić takich ludzi??? Ludzi tego pokroju...

2017-09-06 09:37:10 | autor: Bożydar

A Ty się jej czepiasz za to, że kobieta nie wykryła wcześniej procederu??? To jakiś ponury żart!!! Kobieta jadąca do pracy w zupełnie innej branży miała wykryć nielegalny proceder, a jak nie wykryła to nie ma prawa o tym mówić??? To jakiś kosmos... To ja się pytam gdzie były służby wszelkiego rodzaju? Sprawców - starostwa, nie mam tu na myśli bo sami na siebie przecież by nie donieśli! ;)

2017-09-06 09:35:06 | autor: Bożydar

maxi, strony miały 14 dni. Rozumiesz co to znaczy? Strony. Strony są informowane. Skąd pozostali mieli wiedzieć. A tak abstra***ąc to Twój mocodawca z mocy samego prawa, nie dość że wydaje decyzje w takich sprawach, gdzie powinien dochować należytej staranności (od początku kant) to jeszcze ma ustawowy obowiązek kontrolować to wszystko na bieżąco!
A Pani Dyrektor jest jedyną osobą, która ma odwagę powiedzieć im to publicznie! Pierwszą osobą na tym zadupiu! Zrozum to wreszcie. Inni chylą przed nimi czoła, prawią komplementy i milczą.

2017-09-06 09:32:33 | autor: Bożydar

Nie wprowadzam nikogo w błąd to wy jesteście w błędzie wszyscy mieli 2 tygodnie na złożenie odwołania . WSZYSCY ! Ale nikt tego nie zrobił ! Dlaczego ? A nie wiem którędy jeździ do Lublina ta pani ale na dożynkach mówiła o tym " widziałam jeżdżąc do pracy jak ciężarówki jeździły ......" I co z tą wiedzą zrobiła nic.

2017-09-06 08:32:19 | autor: maxi061

maxi061, celowo wprowadzasz ludzi w błąd?

2017-09-05 22:17:47 | autor: Bożydar

maxi061, nie masz wiedzy na ten temat i dlatego kompletnie nie masz racji.
Ani WIOŚ, ani Wojewoda nie ma statusu strony i nie ma prawa się odwoływać.
Organem właściwym w sprawie rekultywacji gruntów jest Starosta. I Starosta nie dopełnił obowiązków. To starosta miał to nadzorować i kontrolować. Trzeba mieć świadomość, że na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy. o ochronie gruntów rolnych leśnych Starosta w związku z prowadzoną rekultywacją jest uprawniony do:
1) wstępu na grunt i teren;
2) wglądu do dokumentów oraz żądania sporządzenia ich odpisów;
3) sprawdzania tożsamości osób w związku z prowadzoną kontrolą;
4) żądania wyjaśnień i zasięgania informacji;
5) pobierania próbek gleby lub roślin do analizy.
Z Werbkowic do Lublina jeździ się przez Strzyżów?

2017-09-05 21:18:17 | autor: Bożydar

Andrzej Bul : decyzja została przedłużona w tym roku i od decyzji przysługiwało odwołanie : Wójtowi, WIOŚ , Firmie KRUSZ-PIASK i Urzędowi Wojewódzkiemu . A jak jeździła do tej pracy i widziała takie przekręty to czemu nie reagowała ? Ukrywanie przestępstwa jest przestępstwem.Teraz jak TVN zamieścił materiał to pani robi sobie kampanię . Chyba organy wojewódzkie mają większą wladzę niż powiatowe. Udostępniała posty Jana Kowalskiego i tyle było jej zaangażowania.

2017-09-05 15:21:58 | autor: maxi061

Mam nadzieję ,że te ich przemarsze traktują jako trening do przyszłego spacerniaka.

2017-09-05 11:07:37 | autor: 234B

Z ostatniej chwili sprawa śmieci w Strzyżowie podobno zamieciona pod dywan,zadziałały stare układy, czyżby??? Co na to Pan Poseł Zawiślak? Coś go ostatnio nie słychac , czyżby wakacje????

2017-09-05 10:54:32 | autor: hrubieszowiaczek

Gwoli ścisłości, to Kuropatwa zaczął o polityce, o śmieciach, zaczął wychwalać pod niebiosa Bratkowskiego i wybielać samego siebie. A Pani Dyrektor mówi o problemach otwarcie! O tym o czym wszyscy milczą! Wreszcie ktoś się odważył i to jest ważne! nie ma dobrej ani złej chwili na prawdę!

2017-09-05 10:42:59 | autor: Bul, Andrzej Bul

maxi, kto się miał odwołać? ;) Wojewoda od decyzji starosty? Jakim cudem? :) Decyzje w tej sprawie były wydawane za poprzednich wojewodów, tych z PO!
ładne usprawiedliwienie dla łamania prawa przez psl, nie ma co!

2017-09-05 10:40:21 | autor: Bul, Andrzej Bul

Pani Dyrektor to chyba zasłużyła na wizytę w prokuraturze bo skoro tyle wie i nic z tą wiedzą do tej pory nie zrobiła.Mówiła że tyle widziała jak do pracy jeździła to czemu nie zareagowała? Teraz jak wybory blisko to jej się przypomniało? Władze powiatu mamy takie jakie sobie wybraliśmy a wy zachowujecie się jak w Ranczu " kto ich wybrał jak na wybory nie poszłem....". Wszyscy wiedzą że prokuratura prowadzi śledztwo i wedlug prawa to nie WOLNO im się na ten temat wypowiadać. A pani Rafalska pracuje wg, facebooka w Urzędzie Wojewódzkim więc czemu nie odwołali się od decyzji Starostwa na składowanie odpadów 191212?

2017-09-05 09:27:51 | autor: maxi061

Kuropatwa, płomiennie przemawiał o polityce, o śmieciach też. Niby kiedy można mówić o takich rzeczach jak nielegalne wysypisko śmieci dla połowy kraju? Jak trucie ludzi? Jak można spokojnie słuchać tych bzdur wygadywanych przez tego ...... . Zawsze jest święto, nigdy nie wypada? Wiem, najlepiej spuścić kurtynę milczenia. Tak było do tej pory i tak jest najwygodniej - mogli robić wszystko. Swoją drogą zastanawiam się jak te kreatury mogły w ogóle chleb całować? Przecież to świętokradztwo!
Pani Dyrektor zasłużyła na szacunek i tyle.

2017-09-05 08:47:14 | autor: Got

Brawo Pani Agnieszko!!! Jako jedyna ma Pani odwagę mówić prawdę! Nikt poza Panią jej nie ma... i to kobieta!!! Jeszcze raz brawo i wielki szacunek! Ma Pani odwagę powiedzieć tym pasożytom, że niszczą tą ziemię, działają na jej szkodę... wszyscy inni oficjele, samorządowcy milczą, jakby nie było tematu! Jeszcze schlebiają i chwalą Kuropatwę!
Jestem pod wrażeniem! Pani pierwsza publicznie odważyła się powiedzieć prawdę!!! Przerwać ten ciąg zakłamania, hipokryzji, przymykania oka! Brawo!!!

2017-09-05 08:25:43 | autor: Krebs

drodzy włodarze, szanowni komentatorzy. dożynki to nie czas i miejsce na obrzucanie się błotem! p.rafalska wstyd! z szacunku do rolników, którzy pracują ciężko na chleb i uczestników wydarzenia! wstyd! w pole! to może by parę kilo zrzuciła..... ząb za ząb.człowiekiem się jest a dyrektorem tylko się bywa, kobiecie nie przystoi tak sypać ze sceny. proszę to zapamiętać! Pani od propagandy scenicznej i nic nierobienia. i to gdzie jak gdzie ale na dożynkach! to tradycja i święto ważne dla ludzi pracujących na roli, zwłaszcza dla tego starszego pokolenia. możesz sobie gadać na innych uroczystościach ale z szacunku do ludzi zostaw Święto Chleba!dobrze że ją służby po cywilu zawinęły.. a pan taki mądry to było przyjść z wieńcem z butelkami pet! droga wolna..

2017-09-05 08:21:24 | autor: grzechu1234

Czy ta kapela górnicza to działa jako kapela przyzakładowa w "kopalni" w Strzyżowie :) ?
A gdzie w korowodzie przedstawiciele Wielkich rekultywatorów :) mogli by uwić wieniec ekologiczny ;z puszek po piwie i butelek PET wszak to oni lepiej zarobili niż wszyscy rolnicy w całym powiecie :)

2017-09-04 20:44:23 | autor: Atos

Bredzil, jak zwykle... ale najlepsze było wystąpienie A. Skubis-Rafalskiej, dyrektora biura wojewody! Powiedziała mu publicznie jaki z niego gospodarz i zaproponowała, żeby śmieci ze Strzyżowa zabrał do siebie na podwórko! ;-) Brawo!!!

2017-09-04 18:46:55 | autor: Sympatia

co tam starosta ciekawego opowiadał, znowu o ciężkiej pracy? ;)

2017-09-04 18:42:01 | autor: majk0987

A gdzie występ kapeli Horodlacy , co już nie istnieje?

2017-09-04 18:32:18 | autor: BarbaraS