LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Uff, jak gorąco... z Dąbrowy na UMCS w Lublinie - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2019-09-13

Początek roku szkolnego ma to do siebie, że nie jest jeszcze tak trudno, ale trzeba powoli przyzwyczajać się, że przeminęła wakacyjna swoboda, a przed nami kolejne 10 miesięcy wytężonej nauki i pracy.

Reklama

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie rozpoczęli nowy rok szkolny wyjątkowym wyjazdem do Lublina, na Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, a dokładnie na 60. pokazy fizyczne. Mieli okazję przekonać się na czym polega rezonans, jak działają fale, Wahadło Foucaulta, siła Coriolisa, prawo Ohma, silnik Stirlinga, efekt naskórkowości, rura Rubensa, konwekcja, kula plazmowa, siła dośrodkowa etc., ponieważ program pokazów obejmował: ruch obrotowy, rezonans, prąd eklektyczny oraz ciepło.

Młodzież z Dąbrowy nie tylko oglądała efektowne doświadczenia, ale także brała w nich czynny udział. Prelegenci w niesamowity sposób przybliżyliuczniom praktyczne odniesienie doświadczeń do życia codziennego. A to tylko potwierdziło, że fizyka jest wśród nas!

Po pokazach fizycznych uczniowie wraz z Panią Dyrektor i opiekunami wybrali się na spacer po Starym Mieście. Nie zabrakło też pysznych lodów oraz wizyty w Magdonald’s.

Witaj szkoło!

 

(tekst i fot. SP w Dąbrowie)

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: