LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Z Gródka do Truskawca - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2019-06-12

Już trzeci rok z rzędu panie z zespołu "To i Owo na Ludowo" z Gródka, występowały w Truskawcu na Ukrainie.

Reklama

 

Tym razem, po raz pierwszy, był to Polsko-Ukraiński Festiwal Kultury, który odbył się w dniach 8-9 czerwca 2019 r. W poprzednich latach impreza nosiła nazwę: Festiwal Kultury Polskiej.

Rozszerzony repertuar i większa konkurencja nie przeszkodziły paniom z Gródka w porwaniu publiczności, podobnie jak w poprzednich latach. Jak się okazało, zespół ma już w Truskawcu stałą widownię, co świadczy o jego popularności w tym ukraińskim uzdrowisku.

To i Owo na Ludowo dał po jednym koncercie każdego dnia Festiwalu. Oba na głównej scenie. Oczywiście nie obyło się bez bisów.

Polsko - Ukraiński Festiwal Kultury w Truskawcu został zorganizowany przez Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina, którego Gmina Hrubieszów jest członkiem, we współpracy z Radą Miasta Truskawiec.

Gmina Hrubieszów, tradycyjnie już wystąpiła w roli jednego z partnerów organizatorów Festiwalu. Tegoroczna edycja Festiwalu była współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 roku. W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku na scenie prezentowało się kilka zespołów ukraińskich oraz reprezentujących Polonię z Ukrainy.

 

tekst i fot.: UG Hrubieszów

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: