LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Zosin: Stracił samochód - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2018-02-08

2715 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Zosinie w aucie obywatela Ukrainy.

Reklama

 

5 lutego br. do odprawy celnej na granicznym przejściu drogowym w Zosinie zgłosił się 38-letni obywatel Ukrainy. Kierujący samochodem osobowym marki Opel na polskich numerach rejestracyjnych zadeklarował przywóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami.

Doświadczeni funkcjonariusze nabrali jednak wątpliwości co do prawdziwości złożonej przez podróżnego deklaracji i poddali pojazd szczegółowej rewizji. W jej trakcie stwierdzili, że w zbiorniku paliwa oraz progach i podłodze auta ukryto „trefne” papierosy.

Podejrzany nie przyznał się do własności towaru. Twierdził, że samochód pożyczył „…od Saszy, którego nazwiska nie pamięta i nie wiedział, że są w nim papierosy…”.

Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 35 tys. zł. Przystosowany do przemytu pojazd został zajęty jako dowód w sprawie..

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 3

Przemyt nie za bardzo idzie przez Zosin bo na tym przejściu jest większa kontrola niż na innych. A to że tu sprzedają to inna bajka.

2018-02-09 19:48:19 | autor: newer

F A R M E R wyruszają przecież. Bo to mało ich zatrzymali tam?

2018-02-09 19:45:41 | autor: newer

A gdyby tak funkcjonariusze wyruszyli pod hrubieszowskie markety to zapewne też zatrzymali by kilka a nawet kilkanaście pojazdów, głównie busy na polskich blachach, (magazyny fajek) które chyba już na stałe wpisane są tam w parkingowy krajobraz. Przyjemne z pożytecznym, przybyło by wtedy trochę miejsc parkingowych

2018-02-08 22:10:07 | autor: F A R M E R