2 osoby zginęły, 20 rannych. Podsumowanie długiego weekendu na drogach Lubelszczyzny

Podczas minionych 4 dni długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 20 osób odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

 

Minione 4 dni długiego weekendu, to był czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili spędzić ten długi weekend poza domem. Sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę na to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, od czwartku na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 2 osoby, a 20 odniosło obrażenia.

Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało 84 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano także 188 kolizji drogowych.

 

(źródło: KWP Lublin)