Busiarze odpowiedzą za jazdę na „podwójnym gazie”

Blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie miał 52-latek, który wczoraj kierował dostawczym busem. Został zatrzymany przez świdnickich policjantów z drogówki w ramach akcji trzeźwy poranek. Po spożyciu alkoholu znajdował się z kolei 46-latek, który kierując busem przewoził 20 pasażerów.

Reklamy

Wczoraj w ramach działań „Trzeźwy Poranek” na terenie pow. świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku ujawnili dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu na tzw. podwójnym gazie. Tuż przed godz. 6.00 na Al. Lotników Polskich do kontroli drogowej został zatrzymany bus przewożący ok. 20 pasażerów, na trasie Świdnik-Lublin. Jak wskazał alkomat, 46-letni lublinianin miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu.

Z kolei tuz przed godz. 7.00 do kontroli został zatrzymany bus typu „lublinek”. Kierował nim 52-letni świdniczanin. Badanie alkomatem wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Obu kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Wraz z dokumentacją trafią one do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach karnych za ich nieodpowiedzialność. Skutki „alkoholu za kierownicą” mogą być tragiczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak również do postronnych osób, o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji.

 

źródło: KWP Lublin (M.Sz.)