Dożynki powiatowo – gminne Dołhobyczów 2010

Dołhobyczów

Reklamy

5 września 2010 r. w Dołhobyczowie, mimo niesprzyjającej pogody odbyło się tegoroczne święto plonów Powiatu Hrubieszowskiego. Starostami dożynek byli: pani Dorota Kopera z Dołhobyczowa oraz pan Andrzej Przebierowski z Kryłowa.

Dożynkową uroczystość rozpoczęła msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i w intencji rolników z naszego regionu, którą odprawił ksiądz proboszcz Krzysztof Soliło. Podczas mszy nastąpiło poświęcenie wieńców dożynkowych.

Niestety pogoda nie pozwoliła na barwny przemarsz korowodu, dlatego impreza zaraz po mszy została przeniesiona do Gminnego Zespołu Szkół, gdzie odbył się ciąg dalszy uroczystości.

Wszystkich gości i mieszkańców powiatu uroczyście przywitał Wójt Gminy Dołhobyczów, po czym odznaczono najlepszych rolników medalami ”Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaczeń 22 rolników z powiatu hrubieszowskiego dokonał Starosta Hrubieszowski Pan Józef Kuropatwa.

Część artystyczną rozpoczął zespół wokalno – taneczny „Solczanie” z Litwy, a następnie zaprezentowały się zespołu ludowe z gmin naszego powiatu.

W tegorocznym konkursie na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, najwyżej oceniono dwa: wieniec sołectwa Miętkie z gminy Mircze i wieniec gminy Horodło. Drugie miejsce zdobył wieniec przygotowany przez KGW Kościaszyn z gminy Dołhobyczów, natomiast pozostałe wieńce otrzymały nagrody równorzędne.

***

Info i foto:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

GALERIA »