Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Sahryniu

HrubieszówSahryń

Reklamy

1 czerwca 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół w Sahryniu rozpoczęli pod hasłem gier, zabaw i różnorodnych konkurencji sportowych. Dla dzieci i młodzieży dyrektor i grono pedagogiczne przygotowało mnóstwo atrakcji.

Największą euforię i radość sprawiła wizyta motocyklistów, zrzeszona w Stowarzyszeniu Motocyklistów Ziemi Hrubieszowskiej „Moto Rubież.” Prezes Klubu Pan Robert Wolak przypomniał uczniom zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przybliżył również działalność, jaką zajmuje się stowarzyszenie. Zaprezentował wyposażenie i strój motocyklisty oraz opowiedział jaką one spełniają funkcję. Dzieci z wielką uwagą słuchały ciekawostek motoryzacyjnych i zadawały mnóstwo pytań. Jednak największą frajdę sprawiła uczniom przejażdżka motorami.

Kolejną atrakcją okazał się pokaz przeprowadzony przez OSP Sahryń, w ramach którego odbyło się współzawodnictwo drużyn uczniowskich w zawodach strażackich w rozwijaniu linii wodnej (tzw. bojówka). Zwyciężyła drużyna dziewcząt, która wykazała się zręcznością obsługi sprzętu i sprawnością w działaniu.

Najmłodsi członkowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym – malowali kredą na kostce brukowej. Współzawodniczyli w turnieju „Drażetkowe wyścigi,” gdzie najlepsze okazały się maluchy z klasy I.

Ponadto uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozegrali mecze w piłkę nożną, koszykówkę i inne gry sportowe.

Dzień Dziecka upłynął w radosnej atmosferze i sprzyjającej pogodzie, dzięki czemu wszyscy wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi mogliśmy usiąść przy ognisku i piec kiełbaski. Na osłodę wszyscy otrzymali po pączku, które ufundowała Piekarnia w Trzeszczanach Pana Dariusza Skiby.

Podsumowaniem dnia była dyskoteka dla wszystkich.

Info i foto:
ZS w Sahryniu

zobacz zdjęcia »