Dzień Rodziny w Stefankowicach

HrubieszówStefankowice

Reklamy

W dniu 31.05.2010 r. w Szkole Podstawowej w Stefankowicach obchodzono uroczyście Dzień Rodziny. Licznie przybyli rodzice obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez dzieci pod kierunkiem nauczycieli.

i>Kochanym rodzicom
życzenia składamy
gorące płynące od serca
za noce bezsenne
znaczone czuwaniem
za dni w barwach tęczy i słońca.

Występ rozpoczęły przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). W krótkich wierszykach opowiedziały, czym zajmują się ich mamusie i tatusiowie, zaśpiewały piosenki i złożyły życzenia rodzicom dołączając do nich własnoręcznie zrobione laurki.

Ich starsi koledzy ze szkoły przygotowali krótką inscenizację deklamując wiersze i śpiewając piosenki budowali portret rodziców. Było jak w życiu, poważnie i żartobliwie, z przymrużeniem oka, ale także nastrojowo i lirycznie. Nie zabrakło pięknie wykonanej piosenki zespołu Arka Noego „Nie boję się, gdy ciemno jest”. W ramach podziękowań wręczyli rodzicom bukieciki żywych kwiatów i kartki z życzeniami, częstując także wszystkich słodyczami.

Później było spotkanie przy kawie i ciastkach.

Organizatorzy dziękują KGW Stefankowice za włączenie się w organizację tego święta w postaci wspaniałych wypieków i owoców, zaś Stowarzyszeniu „Sosenka” za słodycze.

Info i foto:
SP w Stefankowicach

zobacz zdjęcia »