IV Hrubieszowska Biesiada Błotna KGW

Czumów

Reklamy

Już po raz czwarty członkinie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Hrubieszów „bawiły się” w błocie, tańczyły i śpiewały na łonie natury. A to za sprawą cyklicznej imprezy, jaką jest Hrubieszowska Biesiada Błotna KGW.

W tym roku spotkanie odbyło się w Czumowie, a składały się na nie liczne konkursy – bo taką turniejową formę ma ta impreza, występ „Wesołych Chłopaków”, stoiska: gminnej biblioteki, promocyjne gminy Hrubieszów, z pamiątkami i loterią fantową oraz stoiska twórców ludowych.

Do wspólnej zabawy grał i śpiewał zespół „Zieloni” z Hrubieszowa.

Uczestniczące w turnieju Koła zmierzyły się w następujących konkurencjach: wyrażenie piosenką „Co nam się nie podoba w gminie, powiecie i województwie”, prezentacja „Mody KGW za sto lat”, „Spotkanie w Bibliotece” i zaliczenie testu z zakresu wiedzy o wioskach tematycznych powstających na terenie gminy Hrubieszów i konkurencje błotne: wyławianie pereł z błota i wyścig żółwi.

Najwięcej punktów w tych konkursach zdobyło KGW Kułakowice Trzecie, później KGW Moroczyn, KGW Cichobórz a po nich 13 kolejnych KGW biorących udział w turnieju. Zapasy w błocie, konkurencji odrębnej, dały zwycięstwo Krystynie Ufnal z Kułakowic Pierwszych.

***

Info i foto:
GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach

GALERIA »