Jubileusz zespołu Czerwona Jarzębina

Jubileusz 5-lecia Zespołu Wokalno-Teatralnego „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna (gmina Hrubieszów) prowadzonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach, odbył się w siedzibie Zespołu w dniu 16.10.2010 roku.

Reklamy

Na uroczystość przybyli między innymi przedstawiciele starostwa, urzędu gminy, GOK-u, sołectwa oraz przedstawiciele zespołów działających na terenie gminy.

Pięcioletnia praca Zespołu Wokalno-Teatralnego „Czerwona Jarzębina” kierowanego przez Irenę Czerwińską to m.in.: 609 godzin pracy, z czego wynikiem były 62 występy taneczno-muzyczne i 22 teatralne. Dorobkiem Zespołu jest także wóz cygański, którym członkowie docierają na koncerty do pobliskich miejscowości.

Podczas Jubileuszu gościnnie wystąpił Zespół „Polanie” z Wolicy, który przygotował specjalne teksty piosenek z życzeniami dla Jubilatów.

W odświętnie udekorowanej sali Zespół „Czerwona Jarzębina” występował i przyjmował gości ukazując swój dorobek, a podczas multimedialnego pokazu prezentowane były różne formy pracy oraz zdjęcia z wybranych występów. Praca Zespołu pokazana była także w formie wystawy fotograficznej, w albumach i kronikach. Było mnóstwo życzeń, chwile wzruszeń, przepiękne kwiaty i wspaniałe prezenty, za które członkowie Zespołu serdecznie dziękowali wszystkim gościom. Jubileusz zakończył się wspólną zabawą taneczną.

***

Info:
Sekretarz Gminy Hrubieszów
(-) Tomasz Zając