Kłusowali na tzw. „drgawicę”

Zarzut kłusownictwa rybackiego usłyszało dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Józefów, którzy usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”.

Reklamy

 

Wczoraj, około godziny 7 rano, funkcjonariusz Straży Rybackiej zauważył nad zalewem przy ul. Źródlanej w Józefowie dwóch młodych mężczyzn, których zachowanie wskazywało, że mogą dokonywać nielegalnego połowu ryb.

Mężczyźni uciekli, a na miejsce zostali skierowani policjanci. W korycie rzeki ujawnili oni i zabezpieczyli siatkę i zanętę.

Wkrótce funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego biłgorajskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców gminy Józefów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyźni usiłowali dokonać nielegalnego połowu ryb na tzw. „drgawicę”. Taka sieć jest na rzece jak zapora, rozciągnięta pomiędzy brzegami nie daje rybom żadnych szans ucieczki.

23-latkowie jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Zgodnie z prawem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

info i fot. KPP Biłgoraj