REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Łowili ryby w Parku Miejskim

Dodał: may

Data dodania: 2018-05-11

Dwaj zamościanie nie przejmując się zakazami łowili ryby w parku miejskim. Nie zdążyli nacieszyć się połowem ponieważ zostali zauważeni przez stróżów prawa. Wyłowione karpie zostały przekazane właścicielom, a panowie ukarani mandatami.

Reklama

 

W środę dwóch mieszkańców Zamościa postanowiło dokonać połowu ryb. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie miejsce, które wybrali do połowu - a mianowicie staw w zamojskim Parku Miejskim. Nie uszło to uwadze  Strażnikom  Miejskim, którzy o nielegalnym wędkowaniu powiadomili dyżurnego komendy.

Miłośnicy ryb 28-latek oraz jego starszy 39-letni kolega łowili za pomocą żyłki zawiniętej na palec, na której końcu był haczyk z przynętą. W ten sposób mężczyźni wyłowili 5 karpi. Za kradzież ryb zostali rozliczeni mandatami karnymi.  

Zgodnie z Regulaminem korzystania z Parku Miejskiego w Zamościu bez zgody właściciela obiektu w parkowym stawie nie wolno kąpać się, wędkować oraz wodować sprzętu wodnego. Właścicielem ryb pływających w parkowym stawie jest zamojski Oddział PZW i kto dokonuje ich połowu dopuszcza się kradzieży na szkodę właściciela.

 

(źródło i fot. KMP Zamość)

 

Podziel się:
« wstecz