Lublin: Wielka Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki

Był uroczysty Polonez, wielki tort, wzruszające podziękowania, bal karnawałowy, uśmiechnięci goście i mnóstwo pozytywnej energii. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Rejonu Gmina Werbkowice 12.01.2013 uczestniczyli w Lubelskiej Gali Szlachetnej Paczki w Restauracji Oranżeria w Lublinie.

Reklamy

Poloneza czas zacząć… i zaczęliśmy z wielką dumą wkroczyliśmy na scenę – Liderzy Wolontariusze, Dobroczyńcy zatańczyli zgodnie w rytm muzyki – oficjalnie rozpoczęła się Gala. Gdy opadły emocje Koordynatorka Wojewódzka Magdalena Sałek rozpoczęła podsumowanie XII edycji Szlachetnej Paczki w woj. lubelskim.

1 500 000 to wartość pomocy przekazanej lubelskim rodzinom,  obdarowaliśmy 914 rodzin,  15 536 – tylu darczyńców o wielkich sercach z woj. lubelskiego zaangażowało się w projekt, 616 lubelskich Wolontariuszy  dzielnie pracowało w 32   rejonach. To tylko liczby, ale wrażeń i emocji, które towarzyszyły Szlachetnej  Paczce nie da opisać się słowami.

Po podziękowaniu dla Liderów ze wszystkich rejonów przyszedł czas na słodką niespodziankę. Wieli tort Szlachetnej Paczki wjechał na salę. O ile przyjemniej było rozmawiać przy kawałku pysznego ciasta i kawie…. Podsumowaliśmy działania w naszym rejonie  i z wielka duma prezentowaliśmy naszą Liderkę Katarzynę Sawicką, bez której nie było by nas Wolontariuszy i całego zespołu w Rejonie Gmina Werbkowice.

Po tych wzruszających chwilach przyszła pora  na część artystyczną . Wystąpił miedzy innymi zespól  GopelON oraz Teatr Satyry „Zielona Mrówa”. Ostatnim etapem Gali był bal karnawałowy, krótki ale  bardzo intensywny. Zabawa w rymnie największych hitów  świetnie poprowadził Dawid Modrzejewski z Projektu Wodzirej.  „Było wspaniale – gratuluję organizatorom” – takimi słowami podsumowała Małgorzata Nawój Wolontariuszka.

Aneta Hołuj, Piotr Nawój, Daniel Wójcik, Małgorzata Nawój – czwórka Wolontariuszy, która towarzyszyła Liderowi Rejonu Katarzynie Sawickiej podczas Gali.

Szlachetna Paczka to projekt w którym tak kochamy bogatych aby oni kochali biednych – te słowa ks. Jacka Stryczka towarzyszyły wszystkim zgromadzonym podczas tegorocznej imprezy.

Z wielką radością czekamy na XIII edycję Projektu  Szlachetnej Paczki!!!

 

 

Aneta Hołuj

Asystent ds. Promocji

Rejonu Gmina Werbkowice i okolice

Projektu Szlachetna Paczka

 

Zapraszamy na Facebooka

http://www.facebook.com/pages/Szlachetna-Paczka-Gmina-Werbkowice/293381074023569?ref=ts&fref=ts