Nielegalni migranci chcieli dotrzeć do Niemiec

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa dwóch nielegalnych migrantów.

Reklamy

17 lipca br., podczas realizacji zadań służbowych na tzw. „granicy zielonej”, funkcjonariusze SG ujawnili ślady przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski.

W wyniku podjętych natychmiastowych działań poszukiwawczych, doszło do zatrzymania osób, które pieszo poruszały się od granicy państwa w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Azerbejdżanu i Rosji.

Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż chcieli dotrzeć do Niemiec.

W toku dalszych czynności ustalono, iż zatrzymani mężczyźni, byli tylko częścią grupy, która planowała nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Ukraińska służba graniczna w tym samym czasie po swojej stronie zatrzymała bowiem kolejnych sześciu mężczyzn, byli to obywatele Sri Lanki oraz Indii.

Zatrzymani 18 i 19 letni mężczyźni, po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani stronie ukraińskiej.

 

źródło i fot. NOSG