Nowy rok akademicki i nowy Skafander

Inauguracja nowego roku akademickiego w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu to główny temat najnowszego wydania Gazety Akademickiej „Skafander”. W numerze znajdziecie też sporo informacji o młodzieżowych inicjatywach w Zamościu i regionie.

Reklamy

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica, w skrócie UPZ tak teraz nazywa się uczelnia znana dotąd jako PWSZ w Zamościu. Zmiana jest wynikiem rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Poza tą zmianą w ofercie Uczelni pojawił się nowy kierunek – informatyka. Dobre wiadomości ogłosił podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego rektor Uczelni, dr hab. Andrzej Samborski. Ponadto UPZ pozyskała na własność nowe nieruchomości. Jakie o tym przeczytacie w nowym „Skafandrze”. Znajdziecie w nim również opinie świeżo upieczonych studentów z różnych kierunków na temat UPZ.

O możliwości zdobywania nowych kwalifikacji dla personelu medycznego mówi w wywiadzie dla „Skafandra” dr Beata Biernacka, kierownik Ośrodka Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych UPZ.

W nowym wydaniu gazety znajdziecie też obszerną relację z jubileuszu 100-lecia zamojskiego „Mechanika” oraz z obchodów Dnia Patrona w II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie. Przeczytacie również o akcji „Nie jesteś sam na drodze” zainicjowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Na łamach „Skafandra” poznacie też władze nowej Młodzieżowej Rady Miejskiej Hrubieszowa.

Oprócz środowiska akademickiego „Skafander” promuje młode talenty. W tym wydaniu przedstawiamy relację z wernisażu fotografii 18-letniej Gabrieli Marczuk, uczennicy ZSZiO w Biłgoraju.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie znaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury. Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”:


Link do e-wydania „Skafandra”:

https://drive.google.com/open…