REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Papierosy nie odjechały znad Buga

Dodał: may

Data dodania: 2018-04-13

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów „na granicy zielonej”.

Reklama

 

W środę (11 kwietnia br.), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 72 tys. zł.

Papierosy, zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i pozostawione na jej brzegu. Kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu i został zabezpieczony przez Straż Graniczną.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają obecnie personalia odbiorców przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 4 mln zł.

 

(źródło i fot. NOSG)

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 1

Jaki to sukces? W Polsce fajki są w każdym sklepie i nie są zabronione. Polski przemysł tytoniowy upadł dawno temu. Dlaczego na innych granicach można wwieźć karton papierosów a na ukraińskiej tylko 2 paczki? Jest to regulowane w jakiś przepisach czy tylko wymysł centralny dla zwiększenia ściągalności podatku akcyzowego z wyrobów tytoniowych? Jak to chodzi o kasę z papierosów, to po co było sprzedawać przemysł tytoniowy, a jak o szkodliwość to dlaczego to dalej jest dostępne w sklepach? Śmieszne te wasze sukcesy są. Zrównaliście ceny papierosów do europejskich, tylko zarobków nie zrównaliście. Bynajmniej tych najniższych.

2018-04-13 22:09:22 | autor: ♪♪αятукυℓα¢נα♪♪