„Pięknie żyć” – wycieczka do teatru muzycznego

HrubieszówLublin

Reklamy

W ramach projektu „Pięknie żyć” – realizacja pozaszkolnego programu z profilaktyki alkoholowej, współfinansowanego przez Gminę Miejską Hrubieszów, Stowarzyszenie „Mamy Siebie”, w środę 26. 05. 2010r. zorganizowało całodniową wycieczkę do Lublina.

Celem naszej wyprawy był udział w spektaklu w Teatrze Muzycznym pt. „Nie tylko Jezioro Łabędzie” Impresje Muzyczno – Baletowe. Droga do Lublina upłynęła nam w miłym nastroju, każdy uczestnik brał udział w loterii fantowej, gdzie każdy los skrywał miłą niespodziankę, otrzymaliśmy również na pamiątkę – kolorowe „smycze” do telefonów.

Teatr Muzyczny w Lublinie zrobił na nas ogromne wrażenie. Piękna sala widowiskowa, wygodne fotele i ujmujący nastrój. A gdy tancerze wyszli na scenę, to przenieśliśmy się w świat tańca, barwnych strojów, gry świateł i różnorodnej muzyki.

W pierwszej części koncertu zobaczyliśmy walce, polki, tanga i charlestony, zaś w drugiej układy choreograficzne, które powstały jako elementy spektakli.

W programie zobaczyliśmy obraz Wiednia z czasów CK Austrii, przenieśliśmy się do Paryża i ujrzeliśmy scenę rodem z Moulin – Rouge z królującym kankanem. Następnie poznaliśmy postać z Baśni 1001 nocy, księżniczkę Szeherezadę.

Uwieńczeniem całości były dwie opowieści o miłości w wykonaniu solistów Beaty Kamińskiej i Marcina Marca. Na zakończenie ujrzeliśmy roztańczony obóz Cyganów. W świat baletu i poszczególnych etiud wprowadził nas narrator pan Jarosław Cisowski, który po spektaklu wprowadził nas na scenę i ciekawie opowiedział nam o teatrze.

W drodze powrotnej obejrzeliśmy Stare Miasto z pięknym Zamkiem Lubelskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donald’s, a po posiłku wyruszyliśmy do domu. W czasie podróży odbył się koncert dla chętnych artystów, a każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę.

Zadowoleni wróciliśmy do domów. Każda wyprawa poza miejsce zamieszkania daje możliwość poznania innego otoczenia, obcowania z kulturą, poszerza naszej wiedzy i wzbogacenia w nowe doświadczenia.

Info i foto:
Stowarzyszenie „Mamy Siebie”

Zdjęcia »