REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Pijany 16-latek za kierownicą. Uszkodził inny samochód i latarnię

Dodał: may

Data dodania: 2018-03-06

16-latek mając w organizmie prawie promil alkoholu kierował pojazdem marki Audi. W takim stanie poruszał się ulicami Zamościa. Samochód porzucił na ul. Św. Piątka, lecz wcześniej zdążył uszkodzić inny samochód oraz uliczną latarnię.

Reklama

 

W niedzielę w nocy tuż po godzinie 2:00 dyżurny zamojskiej policji został poinformowany, o tym, że w okolicy ronda przy ulicy Św. Piątka stoi porzucony i uszkodzony samochód marki Audi.

Policjanci w niedalekiej odległości od porzuconego pojazdu na ul. Św. Piątka zauważyli młodego mężczyznę idącego „wężykiem”. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Łabunie, który jak oświadczył, wraca od kolegi i czeka na znajomego, który ma go odwieźć go do domu.

Młodzieniec oświadczył, iż nie ma nic wspólnego z porzuconym w niedalekiej odległości pojazdem. Zmienił jednak zdanie, gdy usłyszał, że policjanci ustalili właściciela pojazdu - okazało się, że jest nim jego ojciec.

Przyznał się, że zabrał samochód bez wiedzy rodziców. Następnie poruszając się ulicami Zamościa, starał się dotrzeć do domu. Po drodze, na ul. Łukasińskiego, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany tam samochód marki Daewoo oraz latarnię uliczną. Następnie pojechał dalej, aż do ul. Św. Piątka, gdzie pozostawił uszkodzony samochód i w dalszą drogę udał się już pieszo.   

Policjanci zbadali trzeźwość młodzieńca. Okazało się, że w organizmie miał prawie promil alkoholu. Zapytany skąd wziął alkohol odpowiedział, że o zakup alkoholu poprosił nieznanego mężczyznę. 16-latek został przekazany pod opiekę pełnoletniej siostry. Teraz za swoje wyczyny odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

 

źródło: KMP Zamość

 

Podziel się:
« wstecz