REKLAMA

C3 Zwyżka

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Posłowie złożyli interpelację w sprawie odpraw rolkarzy na przejściach granicznych z Ukrainą

Dodał: mac

Data dodania: 2017-02-13

Grupa ośmiu posłów złożyła interpelację w sprawie odpraw rolkarzy na przejściach granicznych z Ukrainą. Temat może się wydawać dość egzotyczny, a chodzi o odczarowanie granicy wschodniej, która niekoniecznie musi być nieprzyjazna i zakorkowana, ale mogłaby służyć też osobom na urządzeniach sportowych, które chciałyby wyskoczyć na kilka godzin na sąsiednią Ukrainę na rolkach czy nartach biegowych.

Reklama

 

"Transgraniczna trasa rolkarska Przemyśl – Malhowice – Niżankowice byłaby pozytywnym ewenementem na skalę europejską i niewątpliwą atrakcją turystyczną, która posłużyłaby rozwojowi tych terenów, po obu stronach granicy. Aby jednak samorządy mogły w ogóle myśleć o tego typu projektach, potrzebują mieć oficjalne zapewnienie, że rolkarze zostaną bez przeszkód odprawieni zarówno w istniejących, jak i w planowanych przejściach granicznych, bez zmuszania ich do zmiany obuwia na czas odprawy." -  czytamy w interpelacji.

Całość interpelacji jest dostępna w na stronie Sejmu:

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=79203D35

Przypominam, że aktualnie ważą się losy odpraw pieszych (w tym rolkarzy) na projektowanym przejściu granicznym z Ukrainą. Wcześniej kilkunastu posłów podjęło interwencję w tej sprawie, również ambasador Jan Piekło obiecał przyjrzeć się tej kwestii. Tutaj więcej na ten temat:

http://porteuropa.eu/ukraina/granica/5658-piesze-przejscie-w-malhowicach

 

Jakub Łoginow

www.twitter.com/KubaLoginow

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 1

To dopiero muszą się nudzić w sejmie że takie *****oły wymyślają a do tego dyskryminują deskorolkarzy i ludzi na hulajnogach a jak ich włączą do projektu to niech nie zapomną o szczudlarzach i osobach z balkonikami , toć to jawna dyskryminacja . W kolejce do projektu stoją budowlańcy z taczkami , rolnicy z ręczną planetką,golfiści z wózkami na kije , przemytnicy z walizkami na kółkach , paralotniarze . A technika nie śpi i pojawiają się segwaye i oxboardy , silniki odrzutowe . Oczywiście nie zapomnijmy o surfingowcach ,żeglarzach i kapitanach promów . Nie bądźmy zaściankiem Europy i zróbmy coś naprawdę nowoczesnego np. przejście dla nurków głębinowych albo co modne przejście dla skoczków narciarskich . Wyglądało by tak że już na belce startowej wopista podbija paszport , po wyjściu z progu celnik przejedzie rentgenem a po wylądowaniu za punktem konstrukcyjnym przejmują cię Ukraińcy wkładasz 10 zł w paszport i nie musisz nawet się zatrzymywać :) .

2017-02-13 15:57:24 | autor: Atos