REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Potrącił pieszą na przejściu i odjechał... na zakupy - WIDEO

Dodał: may

Data dodania: 2018-01-10

Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Puławach. 84-letni kierowca forda potrącił 57-letnią kobietę i odjechał z miejsca zdarzenia.

Reklama

 

W poniedziałek dzielnicowi na skrzyżowaniu ulic Lubelska/Gościńczyk w Puławach zauważyli kobietę leżącą na przejściu dla pieszych. Podjechali i udzielili jej pomocy oraz ustalili okoliczności zdarzenia, w którym uczestniczyła.

Okazało się, że kierujący Fordem, skręcając z ulicy Lubelskiej w ulicę Gościńczyk, nie ustąpił pierwszeństwa 57-letniej mieszkance Puław, która prawidłowo przechodziła po przejściu dla pieszych. Kierowca zaraz po zdarzeniu odjechał z miejsca i zaparkował auto przy znajdującym się nieopodal markecie.

Kiedy poszkodowanej udzielana była pomoc medyczna, policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Jak się okazało, 84-latek, który kierował fordem robił... zakupy. Twierdził, że nie był nawet świadom tego, co się wydarzyło. Jak wykazało badanie, był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem zasad ruchu drogowego, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Poszkodowana piesza, po badaniach, z ogólnymi potłuczeniami ciała została wypisana ze szpitala.

Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia i apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.  

 

źródło, wideo, fot. KMP Puławy

 

Podziel się:
« wstecz

FILMY: