Prędkość przyczyną wypadku koło Zamościa. Cztery osoby trafiły do szpitala

19-letni kierowca volkswagena, prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka citroenem.

Reklamy

 

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie, około godziny 18 w miejscowości Złojec.

Policjanci wstępnie ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Sułów, kierując volkswagenem, na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka pojazdem marki Citroen.

W wyniku zderzenia, kierujący citroenem zjechał na lewe pobocze, a kierujący volkswagenem na prawą stronę drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

W zdarzeniu pośrednio uczestniczył również samochód osobowy marki Honda, który jechał za citroenem. 41-letnia kierująca hondą, aby uniknąć zderzenia z volkswagenem zjechała na krawężnik.

Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad autem przez 19-latka była nadmierna prędkość, niedostosowana do panujących warunków ruchu.

Po wypadku do szpitala zostały przewiezione cztery osoby. 19-latek kierujący volkswagenem wraz z 16-letnią pasażerką oraz dwoje 58-letnich mieszkańców gminy Rudnik, kierujący i pasażerka pojazdu marki Citroen.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący biorący udział w wypadku byli trzeźwi. Mundurowi, z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymali 19-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

info i fot. KMP Zamość