Skafander dobry na jesienne dni

Dostępny jest już nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Co ciekawego w nim znajdziecie?

Reklamy

 

Najnowsze wydanie otwiera artykuł poświęcony Akademickim Targom Pracy, jakie odbyły się w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W trakcie wydarzenia propozycje pracy przedstawiły instytucje państwowe, służby mundurowe, przedstawiciele branży finansowej i ubezpieczeniowej, czy turystycznej, a także firmy zajmujące się robotyką i nowymi technologiami.

O atutach studiowania w UPZ mówi w wywiadzie dla „Skafandra” rektor Uczelni, dr hab. Andrzej Samborski. Rektor przedstawia bogatą ofertę kierunków, jak również atrakcyjne formy wsparcia studentów w postaci stypendiów.

Z kolei o nowym kierunku oferowanym przez UPZ, czyli informatyce opowiada dr inż. Andrzej Burda. Przypomnijmy, że Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku INFORMATYKA.

Studenci informatyki w UPZ będą mieli do wyboru jedną z dwóch specjalności: technologie internetowe i multimedialne oraz bezpieczeństwo sieci informatycznych. Więcej o tym kierunku przeczytacie w najnowszym „Skafandrze”.

Gazeta przedstawia nie tylko informacje z życia akademickiego Zamościa, ale również młodzieży szkół średnich z regionu. W tym wydaniu „Skafandra” przeczytacie również o debacie oxfordzkiej, jaka odbyła się w Biłgoraju, czy filmie „Proceder” poświęconemu pamięci rapera Chady. Ponadto  poznacie również nazwiska stypendystów starosty tomaszowskiego, jak również przeczytacie o sukcesie Bartka Buczaka, ucznia ZS Nr 1 w Hrubieszowie. Animacja fabularna, której autorem jest Bartek uczeń klasy  technik informatyk została nominowana do na-grody Grand Video Awards.   

Gazetę Akademicką „Skafander” możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury.

Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”:

https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQNENrNjR6Mm16dWRET3hqYjEzd0d3NGg4V3lB/view?usp=sharing