Transgraniczne Centrum Informacji

Hrubieszów

Reklamy

W Hrubieszowie powstanie centrum informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Jego siedziba znajdzie się w 4 pomieszczeniach Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja. Właśnie ogłoszono przetarg na ich adaptację, która ma być przeprowadzona w ciągu 1,5 miesiąca od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Centrum będzie zajmować łączną powierzchnię około 60 metrów kwadratowych. W jego pomieszczeniach będą wymienione drzwi, tynki i podłogi. Nowe będą także instalacje: sanitarna i elektryczna oraz łazienka, która zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ekipy remontowe wykonają również nowe wejście z zadaszeniem i podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.

Władze miasta chcą, by przyszłe centrum informacji ściśle współpracowało z Polską Organizacją Turystyczną i oferowało atrakcje nie tylko w okolicach Hrubieszowa, ale również na terenach po ukraińskiej stronie granicy.

Prace zostaną sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w ramach projektu pod nazwą „Gotania etap I – Oznakowanie tras turystycznych oraz Transgraniczne Centrum Informacji Turystycznej w Hrubieszowie”.

Zgodnie z założeniami tego projektu miasto oznakuje też 4 trasy rowerowe o długości: 25, 50, 75 i 100 kilometrów. Odpowiednie tabliczki i znaki mają być zamontowane jeszcze w tym roku.

***

Źródło:
www.iaslubelskie.pl