LubieHrubie.pl » Region

A A A

Uciekającego pirata drogowego policjanci dopadli w lesie. Miał prawie 3 promile - WIDEO

Dodał: mae

Data dodania: 2020-03-29

21-letni kierowca audi, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci dopadli go w lesie, gdzie porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Reklama

 

Do zdarzenia doszło we wtorek, na drodze wojewódzkiej 747. Policjanci lubelskiej drogówki zauważyli kierowcę audi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Zlekceważył on policyjne sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać.

Pościg trwał kilka kilometrów. Kierowca audi wyprzedzał inne pojazdy "na trzeciego", na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. W pewnym momencie wjechał w drogę leśną, gdzie po kilkuset metrach porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został ujęty przez policjantów.

Zatrzymanym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

21-latek odpowie teraz przed sądem. Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za jazdę pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie ucieczki oraz liczne wykroczenia tj. stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na linii podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych.

Za przestępstwa te grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 

fot. KWP Lublin

Podziel się:
« wstecz

FILMY: