Ukrywał się we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii, wpadł w Hrebennem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez włoski wymiar sprawiedliwości.

Reklamy

 

2 października, na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy paszportowej stawił się obywatel Afganistanu. Cudzoziemiec przedstawił do kontroli brytyjski paszport, prawo jazdy oraz zezwolenie na pobyt.

Funkcjonariusze podczas sprawdzania dokumentów, zaczęli podejrzewać, że mogą być one fałszywe. Szczegółowa kontrola potwierdziła przypuszczenia mundurowych, którzy ustalili dodatkowo, że przerobiony paszport został wcześniej utracony na terytorium Wielkiej Brytanii.

W trakcie dalszej weryfikacji danych podróżnego, funkcjonariusze ustalili, że Afgańczyk jest poszukiwany za popełnione przestępstwo seksualne, a włoski wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Z uzyskanych informacji wynikało również, że poszukiwany mężczyzna ukrywał się także na terenie Wielkiej Brytanii.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. W stosunku do zatrzymanego Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

(źródło i fot. NOSG)