Uwaga! Nowe oszustwo „na kody do głosowania”

Kody do głosowania – to nowa niebezpieczna metoda działania naciągaczy. Oszust podszywa się pod znajomego z profilu na portalu społecznościowym i prosi o wysłanie kodu do głosowania w konkursie.

Reklamy

 

W ciągu dwóch ostatnich dni policjanci łęczyńskiej komendy przyjęli trzy zgłoszenia o oszustwie na „kody do głosowania”.

Metoda działania oszustów jest nietypowa, ponieważ przestępcy kradną dane osobowe i podszywają się pod cudzy profil na różnych portalach społecznościowych. Następnie wysyłają wiadomości do wszystkich znajomych z prośbą o podanie numeru telefonu komórkowego i przesłanie sms-em kodu w celu zagłosowania w konkursie.

Po pewnym czasie na telefon przychodzi pięciocyfrowy kod do głosowania, następnie drugi. Po wysłaniu wspomnianych kodów następuje blokada konta na portalach społecznościowych oraz obciążenie rachunku bankowego.

Oszustwo na „kody do głosowania” to nowa metoda działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze. Zalecamy ostrożność przy podawaniu prywatnego numeru telefonu i głosowaniu przy pomocy różnych kodów, które finalnie może skończyć się utratą pieniędzy.

 

źródło: KPP Łęczna