Wycieczka do Zwierzyńca i Guciowa

HrubieszówZwierzyniec – Guciów

Reklamy

1 czerwca 2010 roku uczniowie klasy Ib i IIIc Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie pod opieką wychowawczyń p. Katarzyny Beń i p. Joanny Tomasiak oraz rodziców udali się na jednodniową wycieczkę na Roztocze.

Pierwszym przystankiem naszej podróży był Zwierzyniec -„stolica” Roztocza Środkowego. W Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego z wielkim zainteresowaniem i zachwytem uczestnicy wycieczki podziwiali wystawę przyrodniczą poświęconą faunie i florze Roztocza. Obejrzeli wystawę artystyczną i film o tematyce przyrodniczej. Dzięki temu wzbogacili wiedzę na temat bogactwa przyrody ożywionej i nieożywionej Roztoczańskiego Parku Narodowego. Podczas krótkiej wędrówki po Zwierzyńcu uczniowie widzieli barokowy kościół filialny na „wodzie” pw. św. Jana Nepomucena z XVIII wieku i zwierzyniecki browar.

Wzmocnieni posiłkiem w restauracji „Sonata” wyruszyliśmy w dalszą podróż do małej wsi położonej niedaleko Zwierzyńca – Guciowa. Tam zwiedziliśmy muzeum etnograficzno – przyrodnicze z unikalną wystawą minerałów i skamieniałości z obszaru między Wisłą a Bugiem. Obejrzeliśmy tam chałupę, stodołę i oborę. Znajdują się tam oryginalne przedmioty codziennego użytku z XIX i początku XX wieku.

Nadszedł czas pożegnania Roztocza. W drodze powrotnej wszyscy z wielką ciekawością oglądali pamiątki kupione w Zwierzyńcu i Guciowie oraz dzielili się wrażeniami z wycieczki.

Tekst i foto:
SP nr 2 w Hrubieszowie

zobacz zdjęcia »