REKLAMA

C3 Krasnopolski

LubieHrubie.pl » Region

A A A

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Bangladeszu oraz Ukrainy - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2018-08-07

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z placówek w Dorohusku oraz w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali trzech nielegalnych migrantów.

Reklama

 

W nocy 4 sierpnia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez most kolejowy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Ukrainy do Polski. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Bangladeszu. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż chcieli dotrzeć do Europy Zachodniej.

Zatrzymani 41 i 33 letni mężczyźni, po przeprowadzeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Było to kolejne w ostatnim czasie zatrzymanie osób, które nielegalnie chciały przekroczyć granice państwową. Dwa dni wcześniej, funkcjonariusze Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali 18 letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna, który nielegalnie dostał się na terytorium Polski, został zatrzymany po ujawnieniu śladów na linii granicy państwowej. Również w tym przypadku, zatrzymany 18-latek został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 40 osób, które przez tzw. „granice zieloną”, w sposób nielegalny próbowały dostać się na terytorium Polski.

 

źródło i fot. NOSG

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: