Ze strony Kryształu Werbkowice

Hrubieszów Bardzo dobą stronę prowadzą pasjonaci drużyn piłkarskich Kryształu Werbkowice, którzy zapraszają do zapoznania się z tą witryną. Przedstawiane są sprawy bieżące, jak i historia klubu.

***

Klasa okręgowa

W spotkaniu 17 kolejki zamojskiej klasy okręgowej drużyna Kryształu Werbkowice przegrała po bardzo słabym meczu z ekipą ze Starego Zamościa 1-2. Dalsza część artykułu dostępna w więcej …

Nie takiego wyniku spodziewali się licznie przybyli kibice na boisku w Turkowicach. W przedmeczowych opiniach wszyscy stawiali na Kryształ i zastanawiali się, z jakim bagażem bramek zawodnicy Omegi wyjadą do domu. Pierwsza połowa rozpoczyna się dla miejscowych kapitalnie. Na czystą pozycję wychodzi niepilnowany Bartek Reszczyński, który przegrywa pojedynek (sam na sam) z golkiperem gości. Gra wyraźnie się zaostrza. W 14 minucie na skutek faulu boisko opuszcza, Flejszer. W jego miejsce trener Grula desygnuje do gry Przemysława Reszczyńskiego. Od tego momentu zespół Kryształu wyraźnie stanął. Brak środka i błędy w obronie spowodowały utratę pierwszej bramki. W 18 minucie osamotniony brazylijski napastnik Santos pokonuje strzałem w długi róg rozpaczliwie interweniującego Suchodolskiego. Na minutę przed końcem pierwszej części spotkania katastrofalny błąd „suchego”, który wybija piłkę wprost pod nogi Oleszczuka. Były gracz hrubieszowskiej Unii silnym strzałem pokonuje golkipera Kryształu zdobywając efektowną bramkę.

Po zmianie stron Werbkowiczanie nieco przyśpieszyli grę. Niecelne podania nie pozwoliły jednak skutecznie wykańczać akcji, po których moglibyśmy cieszyć się ze zdobytych goli. W środku pola dalej niewidoczny Jacek Szczyrba. Na lewej stronie uaktywnił się nieco Piotrek Musiał jednak obrona „Częstochowy”, którą zastosowali zawodnicy Omegi nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł. W 57 minucie za Mateusza Łyko na boisku pojawił się Wójtowicz. 72 minuta to kolejny faul na Naszym zawodniku. W miejsce kontuzjowanego Przemka Reszczyńskiego wchodzi Wyszyński. 86 minuta to indywidualna akcja Bartka Reszczyńskiego, po której pada honorowa bramka dla Kryształu. Minutę później Bartek po ostrym zagraniu zostaje ukarany żółtą kartką. Wynik do końca nie ulega zmianie i pomimo rozpaczliwych ataków i przytłaczającej przewagi w drugiej odsłonie nie udaje zdobyć się wyrównującej bramki. Trener Grula powinien szybko wyciągnąć wnioski po tym spotkaniu, bo już za tydzień arcytrudny mecz z Unią Hrubieszów. Wszyscy liczą, że w derbach ziemi hrubieszowskiej Kryształ zrehabilituje się za wpadkę z Omegą i pokona pewnego siebie sąsiada zza miedzy.

Kryształ Werbkowice – Omega Stary Zamość 1:2 (0:2)

Bramki: Reszczyński (86) – Roger Santos (18), Oleszczuk (44).

Kryształ: Suchodolski – Krupa, Łyko (87` Wójtowicz), Flejszer (15` P. Reszczyński, 73` Wyszyński), Paweł Musiał, Juszczuk, Szczyrba, Piotr Musiał, Mariusz Musiał, B. Reszczyński, Grula.

Omega: Nieć – Chadaj, Mikulski, Perim, Denis, Lewandowski, Irla, Mazur, Tchórz (83` Teliga), Oleszczuk (80` Maziarczyk), Santos (72` Winogrodzki).

***

Pozostałe mecze 17 kolejki:

Nord 98 Wysokie [Zdunek] 1-0 Włókniarz Frampol
Hetman II Zamość [Rysak] 1-2 Ostoja Skierbieszów [Michoński, Gałka]Sparta Wożuczyn 0-3 Roztocze Szczebrzeszyn [Lipiec, Antoszek, Bielec]Kryształ Werbkowice [Reszczyński B.] 1-2 Omega Stary Zamość [Santos, Oleszczuk]Victoria Łukowa Chmielek [Leniart] 1-2 Unia Hrubieszów [Nowak, Wierzbicki]Cosmos Józefów [Nowak] 1-2 Korona Łaszczów [Dyda, Późniak]Echo Zawada [Burcon, Pliżga, Blonka x2] 4-3 Orkan Bełżec [Świderek x2, Jurczak]Huczwa Tyszowce – Olimpiakos Tarnogród 22 IV godz. 17.00

Ostoja Skierbieszów (pauzuje)
Sparta Wożuczyn – ASPN Roztocze Szczebrzeszyn (odwołany)
Huczwa Tyszowce – Olimpiakos Tarnogród (odwołany)

LATA 1970 – 1980

LZS Kryształ Werbkowice powstał w styczniu 1973 roku z inicjatywy lokalnych działaczy sportowych. Na I Walnym Zebraniu Przewodniczącym Klubu wybrano Pana Andrzeja Malickiego. Poza sekcją piłki nożnej utworzono inne sekcje: tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki ręcznej, piłki koszykowej.

W 1973 r. Kryształ przystępuje do rozgrywek w klasie C gdzie zajmuje I miejsce. W owym czasie w zespole Kryształu grali: Łabański, Brzozowski, Chaber, Juszczuk, Dragan, Krawczyk, Kokoć, Ryszkiewicz, Malicki, Szura, Wlizło, Dąbrowski, Kostecki, Dyda, Majewski, Kawarski, Budzyński, Stolz, Wasilewski, Zalewski, Nowak, Kamiński, Dyda, Tomczuk, Tywoniuk.