25 kwietnia 2024

2 Pułk Rozpoznawczy z Hrubieszowa zwycięzcą V Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka

Aż 13 drużyn służb mundurowych z województwa lubelskiego i Ukrainy, walczyło w sobotę 30 sierpnia, na boiskach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w V Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka.

Turniej otworzył płk Janusz Krotkiewicz, witając wszystkich uczestników, a przede wszystkim rodziców tragicznie zmarłych kpr. mgr. Wojciecha Kowalczuka oraz kpr. Kamila Bajerczaka.

Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w dwóch grupach wyłonionych w losowaniu. Mecze rozgrywane były w ponad 30 stopniowym upale, co dawało się mocno we znaki wszystkim uczestnikom.

Ostatecznie, w finale, żołnierze 2 Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa pokonali 1:0 funkcjonariuszy Aresztu Śledczego z Lublina. 3 miejsce wywalczył Zakład Karny z Opola Lubelskiego.

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Marcina Malesę z AŚ w Lublinie, a najlepszym strzelcem został Mariusz Musiał z 2 Pułku Rozpoznawczego. Organizatorzy przyznali też wyróznienia dla najstarszego uczestnika zawodów – Mariusza Ziembińskiego oraz w kategorii fair play – statuetkę otrzymał Igor Kożarka z Ukrainy.

Puchary najlepszym drużynom wręczyła burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, w asyście płk. Janusza Krotkiewicza.

Za rok VI edycja, na którą w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

(info: HOSiR; wideo, fot. lubiehrubie.pl)