35 LAT TEMU – ROK 1971 – Z HISTORII HRUBIESZOWSKIEJ LA

– V miejsce zajął Wiesław Watras w biegu na 6000 m. podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrzeszowie;

Reklamy

– W Pszczelej Woli odbył się II rzut Ligi Okręgowej, zawodnicy Hrubieszowscy startowali w barwach LZS Lubelskie zajmując I miejsce, indywidualnie; I miejsca wywalczyli: Łucja Watras na 400 m. – 1:04,4 min., Mariola Zawadzka w skoku wzwyż – 1.38 m., Narcyz Kłos 400 m. – 52,4 sek. i 4 x 400 m., Marek Kitliński 800 m. – 1:57,6 min., 1500 m. – 4:10,0 min. i 4 x 400 m., Stanisław Poziomkowski kula 7,256 kg – 12.94 m. , Krzysztof Szychowski dysk 2 kg – 37.26 m., Krzysztof Smarzewski w dal – 6.75 m. i trójskok – 14.36 m., Leszczuk Bogdan 4 x 400 m. – 3:35,6 min.; była zawodniczka LKS „Świt” Hrubieszów Krystyna Kitlińska, w tych zawodach reprezentowała AZS AWF Biała Podlaska i wygrała 200 m. p.pł. – 33,7 sek.;

– W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Juniorów, II miejsca zajęli: Wiesław Watras 1500 m. – 4:04,6 i 800 m. – 1:59,8 min., Eugeniusz Paczała w dal – 7.00 m., Kłos, Watras, Poziomkowski, Leszczuk 4 x 400 m. – 3:35,2 min.; drużynowo V miejsce;

– W Mistrzostwach Województwa Seniorów najlepiej wypadł Eugeniusz Paczała zajmując III miejsce w skoku w dal – 6.88 m. i sztafeta 4 x 400 m. kobiet – II miejsce: Watras, Jakubowska, Surma, Michna 4:31,0 min.;

– 11 miejsce zajął Józef Flak na dystansie 25 km. – 1.27:28,2 godz. w IX Małym Maratonie w Namysłowie;

– W Turkowicach rozegrano Wojewódzkie Biegi Przełajowe dla szkół rolniczych o „Puchar Wiosny” ; z Turkowic I miejsca zajęli: Krystyna Muzyczka – młodziczki, Danuta Wawryk – juniorki, Henryk Różaniecki – młodzicy, Grzegorz Kodeniec – juniorzy. Drużynowo 1. PTR Turkowice. Sędzią Głównym był Franciszek Skierski, organizator miejscowy nl wf Leon Wodziński;

– W Hrubieszowie najczęściej sędziowali: Lech Kamiński, Urszula Lokajczyk, Weremko Antoni, Szeląg Lucjan, Szachno Ryszard, Naja Witold, Malicki Franciszek, Edmund Lokajczyk, Tadeusz Kitliński, Watras Jerzy, Kozielski Marian;

– II Klasy sportowe posiadali: Elżbieta Michna 1500 m. – 5:06,8 min., Mariola Zawadzka wzwyż – 1.50 m. , Józef Flak – 10 km. – 32:20,0 min. , Eugeniusz Paczała w dal – 7.07 m.; III KLASY: Ewa Bajurka w dal – 5.28 m., Barbara Kostecka 800 m. – 2:30,0 min., Edwarda Przybyła 1500 m. – 5:38,0 min., Renata Surma 800 m. – 2:30,4 min., Łucja Watras 800 m. – 2:30,1 min., Danuta Wawryk 800 m. – 2:32,0 min., Andrzej Jasiński 400 m. – 53,4 min., Marek Kitliński 800 m. – 1:57,6 min., Narcyz Kłos 800 m. – 1:56,7 min., Ireneusz Krzyszczuk trójskok – 13.78 m., Bogdan Leszczuk 800 m. – 1:58,4 min., Alfred Lewosz młot – 44.26 m., Łagowski Ryszard oszczep – 57.74 m., Franciszek Oleksak kula – 12.70 m., Krzysztof Smarzewski trójskok – 14.36 m., Jan Szwiec 5000 m. – 15:34, Krzysztof Szychowski dysk – 41.38 m., Wiesław Watras 1500 m. – 4:01,4 min.;

– II miejsce drużynowo w Województwie zajął PKKFiT Hrubieszów w zawodach o Puchar Przewodniczącego PKKFiT (1. Puławy);

– W Kadrze Województwa LZS znaleźli się; Grażyna Wanatowicz, Danuta Wawryk, Elżbieta Michna, Mariola Zawadzka, Marek Kitliński, Andrzej Jasiński, Henryk Lebiedowicz, Bogdan Leszczuk, Wiesław Watras, Jan Szwiec, Stanisław Wróbel, Eugeniusz Paczała, Stanisław Poziomkowski, Krzysztof Szychowski, Józef Wąsiel, Józef Flak, Jacek Urbanowicz;

– I miejsca w Tabelach Wojewódzkich LZS za cały sezon zajmowali: Mariola Zawadzka wzwyż – 1.50, Narcyz Kłos 400 m. – 51,9 i 800 m. – 1:56,7, Watras Wiesław 1500 m. – 4:01,4, Jan Szwiec 3000 m. – 9:00,6, Flak Józef 5000 m. – 15:30,0 i 10 000 m. – 32:20,0, Eugeniusz Paczała w dal – 7.07, Stanisław Poziomkowski kula – 13.29, Ryszard Łagowski oszczep – 57.66 m.;

– 25 miejsce zajął Józef Flak w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Maratonie na trasie Cedynia – Siekierki wynikiem 2.53;30,6 min.;

– Elżbieta Kitlińska z Orkana Sochaczew rzuciła oszczepem 35.76 m.;

– W Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Województwa LZS organizowanym przez RW LZS w Lublinie i „Sztandar Ludu”, hrubieszowscy lekkoatleci zajęli miejsca: 7. Watras Wiesław, 8. Danuta Mariola Zawadzka;

– Hrubieszowscy lekkoatleci reprezentowali LKS „Świt” Hrubieszów lub LZS Lubelskie (do tego II zespołu należeli najlepsi zawodnicy z województwa Lubelskiego z Zrzeszenia LZS); trenerami w klubie byli Andrzej Kulczyński, Witold Naja i Leon Wodziński;

– Hrubieszowianin Stanisław Kuźmiński otrzymał Srebrną Odznakę Honorową Poznańskiego OZLA;

– Marek Kitliński przyszły trener la ukończył w tym roku Studium Nauczycielskie w Chełmie Lubelskim o kierunkach wf z biologią i od września rozpoczął pracę jako nauczyciel różnych przedmiotów, w tym wf i SKS w Szkole Podstawowej w Trzeszczanach. Pracować trzeba było od poniedziałku do soboty, na etat przypadało nauczycielowi 36 godzin. W związku z tym że był jeszcze zawodnikiem, często biegał do Trzeszczan (13 km.), tam prowadził lekcje i wracał biegiem, częściowo odprowadzany biegiem przez młodzież. Po krótkich przygotowaniach uczniów do zawodów, wystawił połowę z nich jako zawodników, druga połowa uciekła z lekcji i przyjechała do Hrubieszowa oglądać koleżanki i kolegów jak im pójdzie, – lekcje nie odbyły się.

Opracował – mak

zobacz zdjęcia >>