Artur Kern czwarty w lubelskim półmaratonie

W dniu 27.10.2019 r. w Lublinie na trudnej trasie z podbiegami został rozegrany III LOTTO Półmaraton Lubelski. Artur Kern Z Hrubieszowa zajął wysokie czwarte miejsce. Aż czterech panów startowało z Gminy Uchanie. Weź udział w Biegu Niepodległości 10 listopada w Hrubieszowie!

Zwycięzcą 3. LOTTO Półmaratonu Lubelskiego został Andrzej Starżyński reprezentujący Klementowice. Uzyskał on rekordowy czas i pokonał dystans nieco w godzinę, 9 minut i 44 sekundy. Za nim finiszował triumfator dwóch poprzednich edycji tych zawodów Michał Biały z Kraśnika. Jego rezultat to godzina, 14 minut i 9 sekund. Trzecie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Wysockiemu, który był wolniejszy od drugiego zawodnika o minutę i 4 sekundy.

Czwarte miejsce zajął mający coraz mniej czasu na solidne treningi Artur Kern z Hrubieszowa 1.17:15 – (kat. M30 – 2).

96. Marek Wilgos Unia Hrubieszów – Jarosławiec k. Uchań 1.35:49 (M30-49)

137. Emil Piotrowski Hrubieszów – 1.38:46 (M30 – 61)

457. Marcin Wilkos Uchanie 1.58:15 (M40 – 163)

541. Paweł Wilgos Unia Hrubieszów – Uchanie 2.05:02 (M30 – 198)

672. Dariusz Daszuk Uchanie 2.2.32:37 (M40 – 225)

Pierwsza z pań po godzinie, 29 minutach i 35 sekundach  była Magdalena Wójcicka z Lubartowa. Taki czas dał jej 49. miejsce w końcowej klasyfikacji. 2. Daria Pasnicka (Łaskarzew) 1.30:08, 3. Katarzyna Konkiel (Gniewowo) 1. 30:48.

86. Diana Chwedorczuk Hrubieszów 2.06:50 (K16 – 24)

Trasa półmaratonu prowadziła przez miasto, drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Biegacze przemierzyli kolejno: al. Piłsudskiego, ulice: Lubelskiego Lipca ’80, Cukrowniczą, Stadionową, Muzyczną, Nadbystrzycką, następnie Wąwóz Rury, ulice: Juranda, Zana, Nadbystrzycką, Jana Pawła II, Roztocze, Orkana, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską, Głęboką, Ochotniczą, Szczerbowskiego i Al. Piłsudskiego.

Bieg na dystansie 21,0975 km ruszył w niedzielę o godzinie 10. Zanim to nastąpiło, uczestnicy tradycyjnie wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. W czasie, gdy dorośli biegacze przygotowywali się do półmaratonu, na stadionie lekkoatletycznym dzieci brały udział w biegach „Przez metry po kilometry”.

Dyrektor biegu Piotr Kitliński

– Pod względem frekwencji rekordowa pozostaje pierwsza edycja –dwa lata temu do mety dobiegło 1083 biegaczy a w tej edycji 825 w tym 144 kobiet. Do końca tego roku sympatycy biegania wezmą udział jeszcze w dwóch imprezach: Druga Dycha Do Maratonu (17 listopada) oraz Chęć Na Pięć (15 grudnia). Oczywiście, zawsze serdecznie zapraszam biegających z Hrubieszowa i jego powiatu!

Wyniki – Maraton Lubelski – lublin.eu

***

Statystyki

Po 3. Półmaratonie do Lubelskiego Maratonu…

– do dziesiątki z 3. półmaratonu weszły 2. wyniki

– w pierwszej dziesiątce jest 6 wyników z pierwszego biegu, 2 z drugiego i 2 z trzeciego…