24 kwietnia 2024

Artur Kern Mistrzem Polski Weteranów!

W dniu 3.06.2017 r. w Warszawie w trakcie 11. Biegu Ursynowa na dystansie 5 km po ulicy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Weteranów, w których wieloletni reprezentant Unii Hrubieszów Artur Kern został sklasyfikowany w kategorii wiekowej 35 – 39 lat na pierwszym miejscu, za co otrzymał złoty medal. W klasyfikacji ogólnej biegu, wśród 2,5 tysiąca biegaczy wywalczył piątą lokatę a wygrał, jak to i w naszym kraju staje się tradycją biegacz z Kenii.

11. BIEG URSYNOWA 03.06.2017 r.

Mistrzostwa Polski Weteranów

Dystans: 5km po ulicy

Mistrzostwa Polski Weteranów M-35

1. Kern Artur MKS Unia Hrubieszów 14:57 (ogólnie 5.)

2. Bernadelli Michał Warszawa 15:30

3. Nożyński Dariusz Warszawa 15:56

Bieg open

Zawodnicy zmierzyli się z trasą, która ciągnęła się wzdłuż al. Komisji Edukacji Narodowej (na Ursynowie). W sumie wystartowało 2,5 tysiąca biegaczy. Rywalizowali na dystansie 5 km. Mumo Joseph Mutwanthei z wynikiem 14 minut i 10 sekund został zwycięzcą 11. Biegu Ursynowa. Wśród kobiet triumfowała Nataliia Batrak z czasem 16 minut i 49 sekund. Impreza była związana z rocznicą 40-lecia Ursynowa.