REKLAMA

C3 JB Hurtownia

LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Artur Kern wygrał biegowy City Trail w Lublinie

Dodał: MAK

Data dodania: 2017-01-11

W sobotę 7.01.2017 r. przy - 19 stopni i po 5 kilometrach linię mety Lubelskiego City Trail minęło 327 biegających a zwycięzcą rozsądnie rozkładając siły i mocnym przyśpieszeniu na finiszu został Artur Kern Z Hrubieszowa, najlepszy w dwóch poprzednich pełnych edycjach. Czas Artura to 16:50 min.

Reklama

 

Drugie miejsce zajął Jarosław Bimkiewicz z Lublina– z czasem 16:52, a trzecie – Michał Piróg (Wohyń) – 17:08. W biegu również uczestniczyli zajmując 66 miejsce Rycak Krzysztof (Małków - 22:10) i 107. Mielniczuk Tomasz Artur (Hrubieszów - 23:17).

Pasjonującą walkę do linii mety stoczyły panie – Joanna Wasilewska (Biłgoraj) i Monika Kosz (Pawłów). Ostatecznie lepszą okazała się Joanna, która finiszowała z czasem 20:19. Monika uzyskała rezultat 20:22. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Kłoda (Lublin – 20:30).


Mistrz Polski 2016 r. na 3000 m w hali i aktualny rekordzista Polski w hali na 5000 m - Artur Kern:

 

Wydaje mi się, że uporałem się kontuzją, która uniemożliwiła mi wygranie grudniowego biegu. Dzisiaj mogłem skupić się już tylko na rywalizacji, nie na bólu. Biegłem z myślą, by wygrać, nie nastawiałem się na żaden wynik. Przez pierwszy kilometr prowadziłem, potem trzymałem się za drugim zawodnikiem i dopiero na ostatnim kilometrze przyspieszyłem. Mrozu się nie boję. Najgorszy jest początek i rozgrzewka, podczas której dzisiaj bardzo marzły mi dłonie, ale już podczas startu bardziej przeszkadzało mi nierówne i śliskie podłoże. Mróz sam w sobie nie jest dla mnie powodem, by rezygnować z treningu. Nie zmieniam założeń, chyba, że spadnie dużo śniegu i wieje silny wiatr, wtedy biegam trochę wolniej.


***


Kolejne – piąte już zawody w Lublinie odbędą się 4 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 11 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – nad Zalewem Zemborzyckim. Zawodnicy, którzy ukończą, co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.


***


Najbliższe mi znane biegi na Lubelszczyźnie:


15.01. Chełm

Bieg WOŚP - Policz się z cukrzycą i ucz ...


4.02. Lublin

Grand Prix Lublin CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden


11.02. Lublin

Trzecia Dycha do Maratonu


26.02. Chełm

Bieg Tropem Wilczym


26.02. Lublin

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem ...

 

 

Opracował - mak

Fot. – facebook AK
Zobacz też:

 
 


 

 

Podziel się:
« wstecz