Bieg Cukrownika w Werbkowicach

Od 1994 r. pod koniec kwietnia lub na początku maja w Werbkowicach były rozgrywane cieszące się uznaniem organizacyjnym z ceremoniałem olimpijskim, nagrodami, itd… w obsadzie międzynarodowej Biegi Cukrownika od dziecka do dorosłych, po przez różne klasyfikacje. Niestety, pandemia gnębiąca kulę ziemską spowodowała, że bieg 2020 z tego terminu został odwołany.

Reklamy

 

Bieg Cukrownika w Werbkowicach

Od 1994 r. pod koniec kwietnia lub na początku maja w Werbkowicach były rozgrywane cieszące się uznaniem organizacyjnym z ceremoniałem olimpijskim, nagrodami, itd… w obsadzie międzynarodowej Biegi Cukrownika od dziecka do dorosłych, po przez różne klasyfikacje. Niestety, pandemia gnębiąca kulę ziemską spowodowała, że bieg 2020 z tego terminu został odwołany.

 

Trochę z historii biegów…

 

I Bieg – Niedziela 1 05 1994 rok

 

K

1. Gruca Dorota 70 Agros Zamość 24:51

2. Dziubińska Bożena 65 Start Lublin 25:48

3. Pudło Barbara 60 Flis Leszkowice 26:36

4. Głowacz Maria 76 Unia Hrubieszów 27 :21

6. Muzyczuk Małgorzata 62 Unia Hrubieszów 30:01

 

M

1. Rudiuk Włodzimierz 63 Awargand Łuck 22:12

2. Marzec Stanisław 62 Cisy Nałęczów 22:15

3. Frończuk Rafał 70  Biała Podlaska 22:21

4. Kamień Mirosław 74 Unia Hrubieszów 22:52

7. Buczak Andrzej 75 Unia Hrubieszów 23:42

8. Śliwiński Sławomir 76 Unia Hrubieszów 23:44

 

Sędziowie:

Główny – Krzysztof Pszenniak, kierownik zawodów Wiesław Juszczuk, sędzia główny mety Marek Ambroży Kitliński, kierownik tras biegowych Mieczysław Brzozowski oraz: Ryszard Grabowski, Janusz Wójcicki, Stanisław Jachimczuk, Andrzej Kulczyński, biuro zawodów Ryszard Mazurkiewicz – kier., Henryk Bojda, Jan Kijko, spikerka – Łucja Watras i Krzysztof Pszenniak

 

Biegi Młodzieżowe 1994 – podium:

Dz. ur. 1983 i mł.800 m1. Wróbel Agnieszka Urszulin, 2. Pikor Joanna Ulhówek, 3. Solan Elżbieta Urszulin

Chł. ur. 1983 i mł. 1200 m1. Klijanek Włodzimierz Lubartów, 2. Rapa Przemysław Malice, 3. Rejzmer Andrzej Urszulin

Dz. 1981/82 1200 m1. Sokal Marta Przewodów, 2. Kanclerz Marzena Okszów, 3. Atros Monika Lubartów

Chł. 1981/82 1500 m1. Małek Sławomir Urszulin, 2. Leszko Michał Lubartów, 3. Stachowski Paweł Gozdów

Dz. 1979/80 1500 m1. Serwan Marcelina SP 3 Hrubieszów, 2. Nowosad Elżbieta Okszów, 3. Klik Małgorzata SP 1 Hrubieszów

Chł. 1979/80 2000 m1. Tys Mariusz Tomaszów L., 2. Śliwiński Michał Hrubieszów, 3. Biernacki Artur Urszulin

Dz. 1978/77 1500 m1. Tarasiuk Elżbieta Chełm, 2. Przybyła Iwona Tomaszów, 3. Makuch Marta Hrubieszów

Chł. 1978 2000 m1. Przytuła Marcin ZSMR Hrubieszów, 2. Salitra Norbert Lubycza Kr., 3. Cierech Adam Hrubieszów

 

***

 

X bieg – 27 04 2003

 

Kobiety

1. Gruca – Giezek Dorota 70               Agros Zamość                                    23:28,4

2. Melicherowa Ludmiła 74                 JM DEMLOEX Bardziejów/ Słowacja      23:36,6

3. Wiśniewska Dominika 86                SKB Kraśnik                                         27:15,8

5. Habit Katarzyna 85                      ZS Turkowice                                    30:25,8

7. Muzyczuk Małgorzata 62             Unia Hrubieszów                              32:14,0

 

Mężczyźni

1. Błasiński Artur 74                            Demolex-Bardejon Radom                  21:20,7

2. Kuzdra Dariusz 75                           Agros Zamość                                    21:24,5

3. Hołownicki Aleksander 75               Kovel/Ukraina                                      21:25,9

7. Kitliński Piotr 72                          Nefryt Lubartów                               22:16,4

 

Biegi młodzieżowe – 2003:

ur. 1992 i mł. dz. 1. Karwat Agnieszka SP Siedliszcze, 2. Mazyuta Tatiana Czerwonograd/Ukraina, 3. Mrzygłód Aneta SKB Kraśnik,

chł. 1. Homiak Iwan Czerwonograd/Ukraina, 2. Kaliszyczyk Mail SP Ciecierzyn, 3. Ryduk Roman Czerwonograd,

ur. 1990/91 dz. 1. Teterycz Aneta SP 3 Hr., 2. Makarewicz Paulina SKB Kraśnik, 3. Biluk Olena Czerwonograd,

chł. 1. Rola Krzysztof SKB Kraśnik, 2. Kulik Mateusz SP Werbkowice, 3. Snopkowski Łukasz SP Ciecierzyn,

ur. 1988/89 dz. 1. Woźnik Ora Równe/Ukraina, 2. Watrak Malwina Agros Chełm, 3. Szpakowska Barbara G. Liszno,

chł. 1. Mostrąg Arkadiusz SKB Kraśnik, 2. Pawluk Juryk Ukraina, 3. Fedorowicz Kamil G. 2 Hr.,

 ur. 1986/87 dz. 1. Fedoriv Mariana Czerwonograd, 2. Bielak Monika SKB Kraśnik, 3. Rzeszut Barbara ZS Turkowice,

chł. 1. Kubiś Mariusz SKB Kraśnik, 2. Dejer Dominik Agros Zamość, 3. Drożdżak Bartłomiej ZS 1 Hr.,

ur. 1984/85 dz. 1. Stadnicka Patrycja, 2. Kościołko Ewelina obie ZS Turkowice, 3. Chmielewska Urszula ZS 4 Hr.,

chł. 1. Krasowski Tomasz SKB Kraśnik, 2. Kern Tomasz ZS 2 Hr., 3. Lecht Łukasz ZSM Chełm

 

Dyrektor biegu Paweł Zalewski, sekr. B. Ryszard Mazurkiewicz, s. Gł. B. K. Pszenniak, s.gł. mety Kitliński M., starter S. Jachimczuk, spiker Ł. Watras, kier. Biura A. Kulczyński.

 

Honorowy Patronat prezes PKOL Stanisław Stefan Paszczyk,

 

***


XX – 27.04.2014

Artur Kern po raz trzeci zwyciężył w Werbkowicach!

W deszczową niedzielę 27.04.2014 r. w Werbkowicach w obecności wielu kibiców i zacnych gości toczyła się zawzięta rywalizacja w ramach XX Międzynarodowych Biegów Cukrownika. W biegu głównym doskonale spisał się zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Kern, który piorunującym i trzymającym w napięciu do samej mety finiszu pokonał aż sześciu zawodników ukraińskich, jednocześnie ustanawiając nowy rekord biegu. Wielkie brawa należą się organizatorom zawodów za wysoki poziom organizacyjny i liczymy na dalszą kontynuację w następnych latach oraz rozszerzenia kategorii wiekowych wśród pań.

 

***

 

XXV – 2019 r.

W niedzielę 28 kwietnia w Werbkowicach odbył się po raz 25 Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny. Oprócz biegu głównego (dystans 5 km) zostały rozegrane liczne biegi towarzyszące.

Wyniki, bieg główny:

Kobiety: 1. Oksana Okseniuk (Ukraina, 18:50,23), 2. Oliwia Gruszkiewicz (21:26,26), 3. Lucyna Baran – Hałasa (obie Zamość, 22:35,89), 4. Oliwia Ciesielczuk (Hrubieszów, 23:10,15), 5. Małgorzata Rogozińska – Kozak (Zamość, 24:33,88), 6. Jadwiga Fedorczuk (Werbkowice, 24:48,38),

Mężczyźni: 1. Sergii Okseniuk (Ukraina, 14:27,25), 2. Artur Kern (Hrubieszów, 15:03,30), 3. Sergiej Marcyniuk (Ukraina, 15:22,30), 4. Paweł Szostak (Hrubieszów, 16:01,95), 5. Hubert Ćwik (Zamość, 16:39,22), 6. Piotr Ulanicki (Horodło, 17:07,71).

 

Zwycięzcy biegów dzieci i młodzieży szkolnej (dziewczęta – chłopcy),

rocznik 2016: Iga Dyniec (PS Tyszowce) – Mikołaj Rybka,

rocznik 2015: Zofia Stanisławczuk – Gabriel Szala, rocznik

2014: Amelia Oleszczuk – Adrian Janowski, rocznik

2013: Izabela Kozik – Szymon Michalewski,

rocznik 2012: Małgorzata Sawczuk – Aleksander Sawicki,

roczniki 2009 – 2011: Natalia Przytuła – Paweł Solak,

roczniki 2007 – 2008: Zofia Majcher (OSiR Biłgoraj) – Marcel Gmitrzuk (SP Lipsk),

roczniki 2005 – 2006: Kinga Czerwińska (SP Horodło) – Maciej Szala (SP Jarosławiec),

roczniki 2003 – 2004: Oliwia Mic (SP Malice) – Wiktor Kucharz,

roczniki 2000 – 2002: Sylwia Skóra – Sebastian Wróbel (wszyscy Agros Zamość),

 

W każdej klasyfikacji za czołowe miejsca wręczone zostały nagrody sportowe, rzeczowe, cukier a w biegu głównym i finansowe.

Główny patronat nad imprezą sprawowali: Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Krajowej Spółki Cukrowej S.A., Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego.

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – archiwum maka