Bieg po Ziemi Biłgorajskiej

W niedzielę, 14 października b.r. odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny „Po Ziemi Biłgorajskiej” z Majdanu Gromadzkiego do Biłgoraja na dystansie 6,5 kilometra. Bieg zaliczany jest do punktacji ogólnej w ramach Grand Prix Polski Środkowowschodniej.

W rywalizacji mężczyzn w kategorii 20/29 lat wysokie 2 miejsce zajął Łukasz Lipski z Unii Hrubieszów, ulegając zawodnikowi z Ukrainy Dovmatowi. W kategorii 17/19 lat 2 lokatę wywalczył Mateusz Markiewicz z Horodła, który reprezentuje obecnie Agros Zamość. Wśród kobiet doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy Justyną Bąk z Biłgoraja a Dorotą Grucą z Zamościa, wygrała ta pierwsza, obie pokonały Ukrainkę Stanko.

Przy stadionie rozegrano również młodzieżowe biegi przełajowe. Bardzo dobrze spisała się Ilona Steciuk z LO w Horodle, która wygrała na dystansie 1200 m. w roczniku 1989/90, w tej samej grupie wiekowej ale w rywalizacji chłopców i na odcinku 2000 m. na 3 pozycji dobiegł do mety Łukasz Krakowiak z ZS nr 3 w Hrubieszowie, ulegając nieznacznie Stecowi z Biłgoraja i Mierzwie ze Stalowej Woli.

Na zdjęciu – Tegoroczna maturzystka Ilona Steciuk znalazła jeszcze czas, aby skutecznie wystartować w zawodach w Biłgoraju.