Czwartki lekkoatletyczne

Od kilku lat na stadionie HOSiR w Hrubieszowie są rozgrywane zawody tzw. „Czwartki Lekkoatletyczne”. Trwają one w okresie roku szkolnego, wiosna 2008 to ciąg dalszy zawodów z jesieni 2007. Najlepsi po całym cyklu zakwalifikują się do zawodów centralnych rozgrywanych w Warszawie.

Reklamy

Organizatorami wszystkich tego typu zawodów w kraju są: Fundacja Polskiej Lekkiej Atletyki, Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” oraz najszybszy z białych w historii świata na 100 m. – 10,00 sek., Polak Marian Woronin. Dodatkowo w Hrubieszowie, jak wyczytałem w regulaminie wysyłanym do szkół to: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, HOSiR oraz MKS „Unia” w Hrubieszowie.

Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana cyklicznie impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych ze szkół podstawowych. W edycji 2007/2008 dzieci startują w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 1995, 1996 oraz 1997 i młodsi, oddzielnie dziewczęta od chłopców.

Zawodnicy startują w sześciu konkurencjach: biegi na 60m, 300m oraz 600 m. dz. i 1000m. chł. oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Każdy zawodnik ma prawo startować podczas jednych zawodów w dwu konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej)

Zasięg tegorocznej edycji to 64 miasta z całej Polski.

Każdy zgłaszający się ośrodek organizuje zawody oraz finał miejski. Dzieciom zalicza się do tzw. punktacji Grand Prix pięć najlepszych startów w każdej konkurencji, plus udział w finale powiatowym.

Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja nauczycieli, do której zalicza się wszystkie punkty dzieci podczas zawodów.
Na klasyfikację końcową szkół składa się suma punktów za poziom sportowy i frekwencję ze wszystkich imprez.
Każda szkoła zgłasza (można jeszcze) imiennie swoich zawodników na kartkach sportowych wg wzorów dostarczonych przez organizatorów.

Tegoroczne TERMINY zawodów w Hrubieszowie:
08 IV wtorek
15 IV wtorek
23 IV wtorek
29 IV wtorek
08 V czwartek
13 V wtorek
21 V środa (termin rezerwowy)
początek zawodów 11.30

Nagrody – drużynowo za zajęcie I miejsca puchar, za miejsca I – III dyplomy, indywidualnie – za I miejsce statuetka, za miejsca I – III dyplomy, najlepsi wyjazd na finały centralne do Warszawy, zwycięzcy finałów centralnych wyjazd do „Eurolandu” w Paryżu (Francja).

Chętnie dzieciom i nauczycielom przedstawiłbym wyniki i kolejność z hrubieszowskich zawodów po zawodach jesiennych, niestety były Pan organizator jak zwykle nie pisał komunikatów po zawodach, dlatego nic na bieżąco nie wiadomo, ale przeszedł już na emeryturę i liczymy, że jego następca i nowy dyrektor HOSiR, który podpisał regulamin cyklu wiosennego, przełamią dotychczasową niemoc i komunikaty będą.

Ja jako społeczny statystyk chętnie również opublikowałbym rekordy naszych hrubieszowskich „czwartków”, a nawet najlepszych w historii dziesięć czy dwadzieścia wyników, niestety brak komunikatów też to uniemożliwia, a jestem pewien, że takie zestawienia też przyciągałyby dzieci do udziału w zawodach, aby „wejść” na listę.

Ale na stronie www.czwartki.pl znalazłem rekordy Finałów Centralnych „Czwartków la”, to można się z nimi poniżej zapoznać. Na tej podanej stronie internetowej można też odszukać wyniki z bieżącej edycji z całego kraju, ale wyniki z hrubieszowskich zawodów są sporadyczne.

***

Rekordy Finałów Centralnych „Czwarków LA”

600 M DZIEWCZĄT
13 LAT Angelika Stefańska Poznań 1,38.60 2006
12 LAT Lena Płaczek Poznań 1,43.42 2003
11 LAT Vivian Barszcz Ustka 1,50.08 2003

300 M DZIEWCZĄT
13 LAT Vivien Barszcz Ustka 42,36 2005
12 LAT Aleksandra Greszta Gdynia 43,64 2006
11 LAT Aleksandra Greszta Gdynia 45,35 2005

60 M DZIEWCZĄT
13 LAT Laura Łabutis Sejny 7,96 2004
12 LAT Sylwia Sochańska Szczecin 8,38 2004
11 LAT Malwina Hajdacka Warszawa 8,51 2002

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ DZIEWCZĄT
13 LAT Sylwia Zapert Łomża 62,50 2000
12 LAT Zuzanna Nowak Bydgoszcz 58,00 2005
11 LAT Zuzanna Nowak Bydgoszcz 48,50 2004

SKOK W DAL DZIEWCZĄT
13 LAT Alicja Machała Gdynia 5,33 2006
12 LAT Julita Kropik Poznań 4,98 2006
11 LAT Kornelia Wróbel Suwałki 4,79 2007

SKOK WZWYŻ DZIEWCZĄT
13 LAT Aneta Rydz Radom 168 2007
12 LAT Aneta Rydz Radom 156 2006
11 LAT Aneta Rydz Radom 144 2005

1000 M CHŁOPCÓW
13 LAT Mateusz Rączka Siedlce 2,48.06 2007
12 LAT Mateusz Kapes Kutno 2,54.51 2004
11 LAT Paweł Brzoza Ciechanów 3,12.13 2004

300 M CHŁOPCÓW
13 LAT Paweł Oszek Pszczyna 39,26 2004
12 LAT Marcin Kłaczański Bydgoszcz 42,17 2001
11 LAT Marcin Kłaczański Bydgoszcz 45,04 2000

60 M CHŁOPCÓW
13 LAT Iwanowicz Michał Piła 7,55 2005
12 LAT Mariusz Podlecki Warszawa 7,81 2003
11 LAT Mariusz Podlecki Warszawa 8,23 2002

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ CHŁOPCÓW
13 LAT Konrad Plichta Siedlce 82,00 2000
12 LAT Michał Piróg Kielce 71,50 2001
11 LAT Jakub Wojtczak Kutno 60,00 2006

SKOK W DAL CHŁOPCÓW
13 LAT Bartłomiej Draszawka Piła 6,05 2007
12 LAT Tomasz Kuderczak Środa Wkpl. 5,48 2007
11 LAT Krzysztof Chorążyk Nowa Sól 5,52 2001

SKOK WZWYŻ CHŁOPCÓW
13 LAT Szymon Michałowski Suwałki174 2003
12 LAT Artur Starszewski Złotów 161 2003
11 LAT Piotr Lisek Poznań 151 2003

opracował – mak