LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Diana Flak i Michał Kościuk najwyżej w Challenge PZPC

Dodał: MAK

Data dodania: 2020-01-10

Zostały ogłoszone wyniki 29. Challenge „Złotej Sztangi” PZPC i redakcji „Sportu” za 2019 rok. Wśród kobiet sklasyfikowano pięć sztangistek z Unii Hrubieszów i dwóch sztangistów. Diana Flak i Michał Kościuk najwyżej w Challenge PZPC. Z historii – Olimpijka i rekordzistka Polski Ewa Mizdal była pierwsza!

Reklama

 

29. Challenge „Złotej Sztangi” PZPC i redakcji „Sportu” w 2019 r. - klasyfikacje


Kobiety

1. Marach Monika Tarpan Mrocza – 812 pkt.

2. Szymanek Monika LKS Dobryszyce - 738

3. Kudłaszyk Paulina Budowlani Nowy Tomyśl - 638

...

24. Flak Diana Unia Hrubieszów - 103

32. Bobrowska Natalia Unia Hrubieszów – 70

48. Janiak Julia Unia Hrubieszów – 39

55. Kwiatkowska Kinga Unia Hrubieszów – 30

68. Górniak Natalia Unia Hrubieszów – 25

Punkty zdobyły 134 zawodniczki.


Punktacja klubowa kobiet

1. Tarpan Mrocza – 1113

2. LKS Dobroszyce – 913

3. Omega Kleszczów – 737

...

14. Unia Hrubieszów  –  267

Punkty zdobyło 46 klubów


Mężczyźni

1. Szmeja Paweł Narew Pułtusk – 697 pkt.

2. Urban Kacper – Budowlani Opole – 692

3. Stasik Martin Budowlani Nowy Tomyśl – 686

...

26. Kościuk Michał Unia Hrubieszów  - 61

99. Puchala Michał  Unia Hrubieszów – 15

Sklasyfikowano 147 zawodników


Punktacja klubowa mężczyzn

1. Budowlani Opole – 1905 pk.

2. Budowlani Nowy Tomyśl – 1247

3. Narew Pułtusk – 702

...

26. Unia Hrubieszów – 76

Sklasyfikowano 55 klubów

 

***


Zwyciężczynie Challenge 2007 - 2019: 2007 – Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2008 – Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2009 – Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2010 – Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2011 – Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), 2012 – Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów), 2013 – Sabina Bagińska (Śląsk Wrocław), 2014 – Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), 2015 – Sylwia Oleśkiewicz (LKS Omega Kleszczów), 2016 – Magdalena Karolak (KS Włókniarz Konstantynów), 2017 – Kinga Kaczmarczyk (MAKS Tytan Oława), 2018 – Magdalena Karolak (LKS Omega Kleszczów), 2019 – Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza).

Zwycięzcy Challenge 1974 - 2019 - 1974 - Zygmunt Smalcerz (Legia Warszawa); 1975 - Zbigniew Kaczmarek (Górnik Siemianowice); 1976 - Tadeusz Rutkowski (Odra Opole); 1977 - Paweł Rabczewski (Mazovia Ciechanów), 1978 - Marek Seweryn (HKS Szopienice), 1979 – Marek Seweryn (HKS Szopienice), 1980 – Tadeusz Rutkowski (Odra Opole), 1981 - Ryszard Danielak (MRKS - Elbląg), 1982 - Stefan Leletko (Odra Opole), 1983 - Andrzej Piotrowski (Odra Opole), 1984 - Robert Skolimowski (Legia Warszawa), 1985 - Piotr Krukowski (Odra Opole), 1986 - Jacek Gutowski (Legia Warszawa), 1987 - Sławomir Zawada (Zawisza Bydgoszcz), 1988 - Sławomir Zawada (Zawisza Bydgoszcz), 1989 - Sławomir Zawada (Zawisza Bydgoszcz), 2007 – Szymon Kołecki (Start Otwock), 2008 – Szymon Kołecki (Górnik Polkowice), 2009 – Adrian Zieliński(Tarpan Mrocza), 2010 – Adrian Zieliński(Tarpan Mrocza), 2011– Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza), 2012 – Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza), 2013 – Krzysztof Zwarycz (Górnik Polkowice), 2014 – Piotr Kudłaszyk (Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 2015 – Patryk Bęben (Mazovia Ciechanów), 2016 – Jakub Węgrzyn  (Wisła Puławy), 2017 – Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole); 2018 – Arkadiusz Michalski (Budowalni Opole); 2019 – Paweł Szmeja (MKS Narew Pułtusk).

 

 

Źródło – strona PZPC

Opracował – mak

Foto – MKS Unia Hrubieszów sekcja pc

Podziel się:
« wstecz